Mete Yarar'dan konferans

Yüreğir Belediyesi, Sanayi Odası ve Çukurova Üniversitesi Sinerji Kulübünün davetiyle Adana'da bir konferans veren Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ı makamında ziyaret etti.

Mete Yarar'dan konferans

Ziyarette Çukurova Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Akıllı, Çukurova Sinerji Kulübü Üyeleri'de katıldılar.
Yüreğir Belediyesi  Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programın Moderatörlüğünü Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Danışman yaptı. Başkan Çelikcan Mete Yarar'a Yüreğir Belediyesi Kültürevlerinde üretilen bir hediye takdim etti. Çukurova Üniversitesi Sinerji Kulübü Başkanı Umutcan Olmuş katkılarından dolayı Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Mete Yarar ve Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç'a teşekkür etti ve plaket verdi.
Proğramın açılışında bir konuşma yapan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Türkiye üzerinde oynanan oyunların yüzyıllardan bu yana değişik şekillerde devam ettiğini belirten Başkan Çelikcan "Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin donanımlı olarak yetişmesi çok önemli. Sizler bu ülkede söz sahibi olacaksınız. O yüzden kendinizi çok iyi yetiştirmeniz gerekmektedir. Yapacağınız bu tür etkinliklerde her zaman yanınızda olacağız. Sizlere destek olacağız." şeklinde konuştu.

Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi'nde "Yeni Dünya Düzeni" adlı bir konferansta Dünyada adı konulmamış bir savaşın olduğunu belirten Mete Yarar "Klasik anlamda 2.Dünya Savaşı gibi değil ama ayrılıkçı gruplar, etnik ve mezhepsel gruplar, çıkar grupları savaşıyorlar. Bunların kullandığı silahların büyüklüğü ve can kayıplarına baktığın zaman 2. Dünya Savaşı'ndan daha fazla can kaybının yaşandığını görüyoruz.

banner625
Küresel Sermayenin çıkarları doğrultusunda hareket eden bu gruplar Türkiye üzerinde de çeşitli oyunlar sahnelemektedirler. Bizim bu küresel sermaye ile mücadelemiz bitmeyecektir. Türkiye'yi dize getirmek için 15 Temmuz'u tertiplediler. Bir kısmı deşifre olan FETÖ Terör Örgütü Türkiye'ye darbe yapmak istediler. Çok şükür başarılı olamadılar. Ancak tüm vatandaşlarımız şunu iyi bilmeliler ki; Türkiye'yi dize getirme çabaları değişik şekillerde devam edecektir.
Küresel gruplar Türkiye üzerinde oyunlar oynamaya devam etmektedirler. Türk Milleti'ni ayrıştırmaya yönelik projeler hazırlıyorlar. Amaçları bölgemizde kendi ayağı üzerinde durabilen oyunlarını bozabilecek bir devlet istemiyorlar. Bunların amacı kendi başlarına karar alamayan, satın alabilecekleri, borçlandırıp istediklerini yapabilecekleri, bölgede istedikleri gibi bir at koşturacakları bir kaos ortamı istiyorlar. Bunun için hepimizin her zamankinden daha fazla birbirimize kenetlenmemiz gerekmektedir.
Bölgemizde birlik ve beraberlik içerisinde olursak herkese kaynak sağlayacak bir ülke oluruz. Bunun için dışarıdan ve küresel sermayenin oyunlarına dikkat etmeliyiz." şeklinde konuştu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz