banner654

Metro ücretli oluyor

14 Mayıs 2010 tarihinden itibaren Ruh Sağlığı İstasyonu ile Akıncılar İstasyonu arasında ücretsiz olarak sefer yapan Adana Metrosu, 27 Eylül 2010 Pazartesi gününden itibaren ücretli olacak.

Metro ücretli oluyor

   Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre; 27 Eylül 2010 Pazartesi gününden itibaren ücret uygulamasına başlanacak olan Adana Metrosu’na binen sivillerden 1 TL, öğrencilerden ise 90 kuruş alınacak.
   Binişlerde, Belediye otobüslerinde geçerli olan Kentkart veya 2-4 binişlik elektronik biletlerin kullanılabileceğinin ifade edildiği Basın Bürosu açıklamasında daha sonra şöyle denildi;
banner625
   “Ayrıca, pazartesi gününden itibaren ücretli uygulamaya geçileceğinden, kentkart veya 2-4 binişlik biletleri olmayan vatandaşarın mağdur edilmemesi için, geçici bir süre Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın bilgisi dahilinde istasyonlardaki görevli persolenimize 1 TL. biniş ücretini vermeleri halinde kart okutularak metrodan yararlanmaları sağlanacaktır.
   Öte yandan, ister metro ister otobüse ilk binişler ücretli olacak, 1 saat içindeki ikinci binişlerden ücret alınmayacaktır”.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz