Mezarlık hizmetlerinde memnun eden değişim

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, hemşehrilerinin zor gününde acılarını paylaşmak, onları biraz olsun rahat ettirmek için gayret gösteriyor.

Mezarlık hizmetlerinde memnun eden değişim

Adana Büyükşehir Belediyesi, “Acınız Acımızdır” anlayışıyla mezarlık ve cenaze hizmetlerini bütün şehir genelinde kesintisiz sürdürüp, il genelinde bin 181 mezarlığın bakım ve temizliğini gerçekleştiriyor. Mezarlıklar Daire Başkanlığı, morg, gasilhane, defin, bakım, onarım, temizlik hizmetlerinin yanı sıra il dışına gidecek cenazelerin nakillerini de özel donanımlı araçlar ve uçaklarla ücretsiz sağlıyor.    
MEZARLIKLAR PIRIL PIRIL
Adana Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan Usta Eller ekibi, yılın 12 ayı mezarlıklarda onarım, bakım, genişletme ve boyama işlerini yürütüyor. Aralarında inşaat, demir doğrama, kaynak ve boya gibi işleri yapabilen 25 personel, Buruk, Kabasakal, Küçükoba ve Akkapı mezarlıkları başta olmak üzere ilçeler ve köylerdeki mezarlıklarda çalışmalar yürütüyor. Usta Eller personeli, ihtiyaç duyulan mezarlıklarda binaların boyanması, gasilhane ve sundurma çalışmalarını kısa sürede tamamlayıp, kullanıma sunuyor.  
CENAZELER 42 İLE UÇAKLA ÜCRETSİZ GÖNDERİLİYOR

banner560
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda morg, gasilhane, defin, bakım, onarım, temizlik hizmetlerinin yanı sıra il dışında toprağa verilecek cenazelerin naklini özel donanımlı cenaze araçları ve uçakla ücretsiz olarak gerçekleştiren Mezarlıklar Daire Başkanlığı’nın özverili ve gayretli hizmeti vatandaşların büyük beğenisini topluyor. Adana Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin 42 iline cenazelerin uçakla naklini ücretsiz gerçekleştiriyor. 
İLÇELERE MEZARLIK KOMPLEKSLERİ
Yüreğir’deki Asri Mezarlık ile Sarıçam’daki Buruk Mezarlığı’na klimalı bekleme salonları kazandıran, Adanalıların zor günlerinde onları biraz olsun rahat ettirmek için çaba harcayan Mezarlıklar Daire Başkanlığı, Usta Eller personeliyle mezarlıklardaki camilerin bakım ve onarımlarını da yapıyor. Mezarlıklar Daire Başkanı Recai Çakar’ın koordinasyonunda yürütülen projelerle Karataş, Saimbeyli, Aladağ, Feke ve Pozantlı ilçelerinde mezarlıklar kompleks haline dönüştürülüyor. İlçe mezarlıklarında idari bina, gasilhane, namazgah, abdesthane ve bekleme salonları inşa ediliyor. 
TAZİYE EKİPLERİ HİZMET VERİYOR
Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan Taziye Ekipleri de vefat eden vatandaşların taziye evlerine giderek Kur’an-ı Kerim okuyor, acılarını, üzüntülerini paylaşıyor. Başkan Hüseyin Sözlü’nün halka her zaman yakın olma, acısında ve sevincinde birlikte bulunma yaklaşımıyla yürütülen hizmette Taziye Ekipleri, ziyaretlerinde lokum, bisküvi ve gülsuyu ikramında bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER