Minik öğrencilere çevre eğitimi

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürü Hülya Kuş, Cebesoy İlkokulu Anaokulu öğrencilerine çevre eğitimi verdi.

Minik öğrencilere çevre eğitimi


banner625

Çevrenin korunmasına yönelik yapılan eğitim çalışmalarında önce velilere daha sonra da öğrencilere yönelik verilen eğitim çalışmalarında özellikle ambalaj ve atıkların geri kazandırılması için neler yapılması gerektiğinin anlatıldığını belirten Hülya Kuş, bu tür eğitim çalışmalarına hazırlanan program dahilinde çeşitli okullarda devam edileceğini bildirdi.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürü Hülya Kuş, “Geçmişten miras aldığımız ve geleceğe emanetimiz olan çevrenin korunmasına yönelik çalışmalar kapsamında Cebesoy İlkokulu Anaokulu’nda eğitim çalışması gerçekleştirdik. Önce velilere sonra da minik öğrencilere eğitim verdik. Özellikle atık pillerin, kızartmalık atık yağların ayrı toplanmasının önemini, bu atıkların çevreye verdiği zararları anlattık. Çevrenin korunması için sadece yükümlülükleri olan resmi kurum ve kuruluşların değil, çocukların ve velilerin de üzerine düşen sorumlulukların ne kadar önemli olduğu ifade edildi. Yine veli ve öğrencilere belediyemizin çevrenin korunması adına yaptığı çevresel faaliyetler hakkında bilgi verildi” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2013, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz