Mithatpaşa'da yıkım sürüyor

Büyükşehir Belediyesi, Türkmenbaşı Bulvarı’nı Havaalanı Kavşağı’na oradan da devamla Obalar Caddesi ve Akkapı’ya bağlayacak bulvar için Mithatpaşa Mahallesi’ndeki yıkım çalışmasını sürdürüyor.

Mithatpaşa'da yıkım sürüyor
Daha önce kamulaştırılması gerçekleştirilen Mithatpaşa Mahallesi Şehit Mehmet Özer Caddesi’ndeki binaların yıkım çalışmaları Müdürü Şahabettin Canımoğlu nezaretinde gerçekleştiriliyor.
Yıkım çalışmaları sırasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için Büyükşehir Belediyesi’nin her türlü önlemi almış olması dikkat çekiyor.

banner625
KUZEY GÜNEY BİRBİRİNE BAĞLANIYOR

Yıkım çalışmalarını yakından takip eden ve sık sık yıkımın yapıldığı bölgede çalışmaları denetleyen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, yıkımın tamamlanıp bulvarın açılmasıyla Adana’nın kuzey güney aksında önemli bir ana artere kavuşacağını söyledi.
Zihni Aldırmaz şöyle devam etti:
“Bu çalışma ile Türmenbaşı Bulvarı’nı Havaalanı Kavşağı’na bağlayacağız. Bulvar Denizli Mahallesi’nde tren hattının altından tünelle geçecek ve Havaalanı Kavşağı’na ulaşacak. Oradan da gümrüğün yanından yeni bir bulvar yapıyoruz ve Obalar Caddesi’ne ve Akkapı’ya bağlıyoruz. Yani Süleyman Demirel Bulvarı’ndan Akkapı’ya hatta Güney Çevre Yolu’na kadar kuzey güney aksında önemli bir bulvarımız olacak. Ayrıca Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nı da doğu batı istikametinde Denizli Mahallesi’nde yeni bulvara bağlayacağız. Adana’da trafiği rahatlatacak, ulaşımı kolaylaştıracak bulvar açma çalışmalarımız sürüyor.”


Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2013, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz