banner654

“Mühendis hırsızlık yaptırdı" iddiası

Makine mühendisinin hırsız tutarak otomatik kapı motorlarını çaldırdığı ve bunları aynı yerlere bin liraya taktığı ileri sürüldü.

“Mühendis hırsızlık yaptırdı


Adana'da bir makine mühendisinin hırsız tutarak otomatik kapı motorlarını çaldırdığı ve bunları aynı yerlere bin liraya taktığı ileri sürüldü.

İddiaya göre, makine üzerine işyeri olan N.A. (30), Ö.Ş. (19) adında bir hırsız tutarak apartmanlardaki otomatik kapıların motorlarını çaldırmaya başladı. Motor başına hırsıza 75 lira veren mühendis N.A. bu sistemle tam 31 motor çaldırdı.
 
Apartmanların motorunun tek tek çalınması üzerine vatandaşlar Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği'ne başvuru yaptı. Olayın emniyete intikal etmesinin ardından özel bir ekip oluşturan hırsızlık büro amirliği polisleri kısa sürede hırsıza ve hırsızdan da mühendise ulaştı. Önce yakalanan hırsız Ö.Ş. kendisine hırsızlığı mühendis N.A.'nın yaptırdığını ve motor başına 75 lira verdiğini söyledi.

banner625
 
 Ö.Ş. motoru çaldığı evlerin adresini mühendise verdiğini ve mühendisin bu evlere giderek çalıntı motorları bin liraya taktığını ileri sürdü.

Mühendis ise suçlamaları kabul etmeyerek hırsızın kendisine iftira attığını savundu.
Hırsız ve mühendis sorgularının ardından adliyeye sevk edilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz