Murat Taş'tan Arabuluculuk eğitimi

Adana Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Eğitmeni Murat TAŞ tarafından, 5 Nisan 2013 tarihinde Çankırı Karatekin Üniversitesi Geleceği İnşaa Topluluğu Başkan Yardımcısı Dicle AKTAY’ın öncülüğünde Karatekin Üniversitesi Konferans Salonu’nda ve 7 Nisan 2013 tarihinde Çorum Türkiye Gençlik Cemiyeti (TUGEÇ) Ar-ge Komisyon Başkanı Ahmet KOCAMAN’ın öncülüğünde, Çorum TUGEÇ Konferans Salonunda “Uyuşmazlık Çözümünde Müzakere ve Arabuluculuk Eğitimi” gerçekleştirildi.

Murat Taş'tan Arabuluculuk eğitimi

banner625
 

Gençlerin katılım sağlayarak yoğun ilgi gösterdiği, Adana Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Eğitmeni Murat TAŞ tarafından verilen bu eğitimde; uyuşmazlığın ne olduğu, uyuşmazlık türleri, müzakerenin ne olduğu, müzakere çeşitleri ve evreleri üzerine genel bir bilgilendirme yapılarak tartışıldı. Sonrasında ise arabuluculuğun ne olduğu, arabuluculuk süreci ve çeşitleri gibi konularda gerekli bilgiler verilip günümüz dünyasında, hem hukuk sistemi gelişmiş ülkelerdeki uygulamaları, hem de Türkiye’deki uygulamaları üzerine konuşuldu ve arabuluculuğun gerektiği gibi yerine getirilmesi durumunda insan yaşamına uyuşmazlıkların çözümünde yapmış olduğu olumlu katkılar dile getirildi.

Yaklaşık 4 saatlik bir süreyi kapsayan ve hem yerelde hem de ulusalda birçok kez gerçekleştirilen bu eğitim, çeşitli uygulamalarla desteklenerek konuların teorik boyutunun daha anlaşılır olmasının sağlandı. Eğitim sonunda tüm katılımcılara katılım belgesi verilerek eğitim sonlandırıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2013, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz