Müteahit istediğini alamadı

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin dün toplanan Ekim ayı 2.oturumunda Türk Telekom’dan ucuz rakamlarla arsa satın alarak daha sonra aynı arsa üzerinde konut alanı yapmak isteyen müteahhidin isteğine meclisten ret kararı çıktı.

Müteahit istediğini alamadı

banner625

Komisyonlarda görüşülerek ret olunan gündem maddesine göre Hükümet tarafından özelleştirilerek satılan Türk Telekom’un elinde bulunan Evren Sitesi’ndeki toplam 3,5 dönüm arsayı Kozanlı Müteahhit Hilmi Tümer satın aldı. Adı geçen arsa imar düzenlemesinde resmi kurum alanı olarak gözüküyordu. Arsayı satın alan kişi daha sonra bir dilekçe vererek burasının konut alanına dönüştürülmesini istedi. Komisyondaki üyelerin hepsi oy birliği ile adı geçen arsanın bu şekilde değiştirilmesi ile ortada bir rantın oluşabileceğini ve 1980 yılından bu yana arsanın resmi alan arsası olduğu ve bu arsanın da bu şekilde kalmasında yarar olduğuna karar verdiler.
Komisyonlarda oy birliği ile ret olunan bu istek dün meclis gündemine geldi. Başkan Halil Tüm başkanlığında toplanan belediye meclisi ilgili alandaki resmi kurum alanından konut alanına dönüştürülmek istenilen alanla ilgili olarak komisyon kararına uydular ve oy birliği ile ret ettiler. Bu arada Sarıhuğlar Mahallesi’ndeki Dini Tesis Alanı olarak belirlenmesi istenilen imar planı değişikliği ile, Örcün Köyü’ndeki ve İstiklal Mahallesi’ndeki akaryakıt ve LPG kullanımının genişletilmesine ait gündem maddeleri komisyondan geldiği şekilde kabul edilip oylandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
adanalı
adanalı - 9 yıl Önce

tabi ret olur işin uslubunu bilememiş.ortak akla inanması gerekiyor.

kozanlı
kozanlı - 9 yıl Önce

tabiki rant olacak,arsa açık artırma yolu ile ihalede satılmıştır.hemşerimin işi bir diyarbakırlı olsaydı geçerdi.mhp meclis üyelerini ortak akılda makul olmaya davet edrim saygılar

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz