“ Müzecilik Çalıştayı” Hazırlıkları Sürüyor

Vali Hüseyin Avni Coş, Türkiye’deki tüm Kültür Varlıklarını Koruma Bölge kurullarının ve Müdürlük hizmetlerinin daha sağlıklı yürütülebilmesinin sağlanması amacıyla düzenlenen eğitim seminerlerinin Kasım ayı toplantısının Adana’da gerçekleştireceğini duyurdu.

 “ Müzecilik Çalıştayı”  Hazırlıkları Sürüyor


banner625

Geniş bir katılımla gerçekleştirilecek olan eğitim seminerlerinin 4 ayrı grup ile yapılacağını kaydeden Vali Coş, “Her bir grup, 110 uzman katılımcıdan oluşacak. 1.grup eğitim semineri 30 Ekim-03 Kasım 2013 tarihleri arasında, 2.grup eğitim semineri 05-11 Kasım 2013 tarihleri arasında, 3.grup eğitim semineri 20-24 Kasım 2013 tarihleri arasında, 4.grup eğitim semineri ise 26-30 Kasım 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek” dedi.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayeleri altında gerçekleştirilecek olan Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulları Eğitim Seminerleri ile Adana’nın kültür ve turizmde yakaladığı ivmenin daha da artacağını kaydeden Vali Coş, “Kasım ayı içerisinde yine Adana’da Bakanlığımız Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nce yapılacak olan “Müzecilik Çalıştayı” ile Bakanlığımız Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü’nce organize edilen “Turizm Çalıştayı’na ilişkin hazırlıklarımız tüm hızıyla sürüyor. Her iki çalıştaya ilişkin bilgileri de önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağız. Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ömer Çelik’in, Adana’nın doğal, tarihi ve kültürel değerlerinin korunması ve geleceğe taşınması, Adana’nın kongre ve toplantı turizminden yararlanması konusundaki ilgi, destek ve duyarlılığına bir kez daha teşekkür ediyor, bu çalışmaların İlimizin yakın bir gelecekte kültür ve turizmin parlayan yıldızı olmasına önemli katkı sunacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2013, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz