Namık Kemal Mahallesi’ne Yeni Muhtarlık Binası

Daha önce konteynır içerisinde hizmet vermeye çalışan Namık Kemal Mahallesi muhtarlık binasının yerine modern bir muhtarlık binası yaptıran Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Muhtarlar bizim mesai arkadaşımızdır bu yüzden her ihtiyaçlarında yanlarında olmaya çalışıyoruz” dedi.

Namık Kemal Mahallesi’ne Yeni Muhtarlık Binası
banner560

Seyhan Belediyesi’nce Namık Kemal Mahallesi’ne yeni yaptırılan muhtarlık binası törenle açıldı. İlçesinde bulunan 96 mahallenin muhtarlıklarının internetinden, kırtasiye ihtiyacına kadar birçok sorunu ile ilgilenen Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, fiziki olarak kötü olan muhtarlık binalarını yenilerken, ömrünü tamamlamış muhtarlık binaları ile hiç muhtarlık binası olmayan mahallere yeni muhtarlık binası yapıyor. Başkan Zeydan Karalar, Namık Kemal Mahallesi’nde yeni yapılan modern muhtarlık binasını hizmete açtı. Açılış törenine CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu’da ve çevre mahalle muhtarları da katıldı. Yüzlerce vatandaşın katıldığı açılış töreninde konuşan Namık Kemal Mahalle Muhtarı Ayşegül Güngör, yapılan hizmetten dolayı Başkan Karalar’a teşekkür etti. 

Göreve geldikten sonra Seyhan’ın şeklinin iyi yönde değiştiği, çalışmaların beğenildiği şeklinde tepkiler aldıklarını belirten Başkan Zeydan Karalar, çalışma şevkini ve azmini halktan aldığını söyledi. Başkan Karalar, “Ben sizin başkanınız değil, kardeşinizim… Kardeş olmak her zaman daha iyi… Bu yoğun katılımdan dolayı, bağrınıza bastığınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Biz bizi sahiplenince daha çok çalışıp daha çok çalışma azmi geliyor bize. Seyhan’ın da buna ihtiyacı var. Biz muhtarlarımıza, kadımıza, gencimize, çocuğumuza halkımıza çok değer veriyoruz. Çok sayıda muhtarlık binası yaptık. Muhtar seçilmiş en küçük birimin amiri. Mahallede önemli görevi var. Biz muhtarlarımızla birlikte çalışıyoruz.  Göreve geldiğimizde mahallede halk günü yapmaya başladık. Biz halkın belediyesiyiz sizin ayağınıza geliyoruz, gelmek zorundayız” şeklinde konuştu

banner595

Yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Karalar’a teşekkür eden mahalle halkı; “Kışın yağmurda soğukta yazınsa sıcağın içerisinde iş üretmeye çalışan bir muhtarımız vardı. Allah sizi başımızdan eksik etmesin, sağ olun var olun. Muhtarlık binasını ve parkımızı yaptınız teşekkür ederiz” dedi.
Konuşmaların ardından CHP İl Başkanı Ayhan Barut, İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu Muhtar Ayşegül ve Başkan Zeydan Karalar hep birlikte muhtarlık binasını açtı.  

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580