“Nefret yok, sevgi var” diyerek el ele tutuştular

Emin Zümrütdal’ın başkanlığını yaptığı Düşünce Topluluğu’nca 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla Seyhan Nehri üzerindeki Gençlik Köprüsü’nde el ele tutuşan topluluk üyeleri “Nefret yok, sevgi var” mesajı verdi.

“Nefret yok, sevgi var” diyerek el ele tutuştular
banner560
 

Güneş batmadan önce Seyhan Nehri kıyısında toplanan, çoğunluğu beyaz tişört giymiş platform üyeleri el ele tutuşarak birlik, beraberlik ve barış çağrısı yaptı. Köprü üzerinde fotoğraf çektirmek için bölgede bulunan gelin ve damatların da destek verdiği topluluk üyeleri, nefretin sona erdiği bir yeryüzü özlemini dile getirdiler.


SADE DUYGULARIN TOPLULUĞU

Emin Zümrütdal Düşünce Topluluğu’nun insanlık için birlik amacıyla kurulduğunu belirten Emin Zümrütdal, “Bu düşünce topluluğu sevgiyi barındırmaya çalışan, haksızlıktan, savaştan kinden ve nefretten uzakta, sade duyguların topluluğudur. Bu topluluk kimi zaman düşüncelerini eyleme döker. İşte bugün de barış düşüncesinin eyleme dökülmüş bir etkinliğinde bulunduk ve sevgi mesajı verdik. Dünya’nın birçok yerinde Dünya Barış Günü için el ele tutuşup birliği anlatan insanlar etkinliğine Adana’da küçük bir grupla biz de katıldık” dedi. 
Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2013, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580