banner676

Nükleer karşıtı alman çift Adana'da

Nükleer silahların zararlarına dikkat çekmek için bisikletle Almanya'dan yola çıkan Alman çift, Adana'ya geldi. Çift, burada düzenledikleri basın toplantısında İncirlik Üssü'nde de 90 adet nükleer bomba bulunduğunu iddia etti.

Nükleer karşıtı alman çift Adana'da

Merkezi Japonya'da bulunan 'Barış İçin Belediye Başkanları' adlı uluslararası birliğin nükleer silahlara karşı yürüttüğü çalışmalar kapsamında Almanya'dan yola çıkan Wolfgang Schlupp-Hauck ve Brigitte Schlupp-Wick çiftinin son durağı İran olacak.

banner625
Global Zero Now' başlığıyla nükleer silahların zararlarına dikkat çekmek için İran'a gitmek üzere Almanya'dan bisikletle yola çıkan Wolfgang Schlupp-Hauck ve Brigitte Schlupp-Wick çifti, EDP Adana il binasında basın açıklaması yaptı. Kendi ülkelerinde de nükleer silahlara karşı mücadele verdiklerini belirten Schlupp-Hauck, "Aynı mücadeleyi Türkiye'de de verebiliriz. Biz kendi ülkemizde yaptığımız mücadeleyi kazandık" dedi.

Adana'da bulunan İncirlik Hava Üssü'nde Amerika Birleşik Devletleri'ne ait 90 adet nükleer bomba olduğunu iddia eden Wolfgang Schlupp-Huck, bu verileri uluslararası araştırmalarına dayandırdığını söyledi.

Az sayıda katılımcının izlediği toplantıda konuşan Alman çift, izleyicilerin sorularını cevapladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz