Nurullah Pazar'dan "Şehitler Günü" Mesajı

Yesevi Ocakları Eğitim ve Kültür Derneği Genel Başkan Yardımcısı Nurullah Pazar, 18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Nurullah Pazar'dan "Şehitler Günü" Mesajı

Yesevi Ocakları Eğitim ve Kültür Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Çalışan-Sen Konfederasyonu Adana Seyhan Şube Başkanı Nurullah Pazar, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yıldönümü ve 18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Nurullah Pazar yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi;

banner625
"Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihi ve istikbali açısından büyük önem taşıyan Çanakkale’de; deniz, kara, hava savaşlarının topyekûn çok yoğun olduğu müstesna bir savaş yaşanmıştır.Yaşanan bu savaşta ordumuz iman gücü ile  çok büyük başarılara imza atmıştır.

Çanakkale savaşının  bir milletin ateşle imtihanı olduğunu söyleyen Başkan Nurullah PAZAR sözlerine şöyle devam etti: "Çanakkale zaferi Ülkemiz için çok önemli bir dönüm noktasıdır.Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, canı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir. Vatan topraklarını korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar milletimizin gönlünde yaşamaya devam edecektir diye sözlerini sürdüren Başkan Nurullah PAZAR, Milletimiz, şehitlerimizin ve gazilerimizin değerini daima bilmiştir, onları asla unutmamıştır, unutmayacaktır. Bizler de bu şuurla, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkarak,necip milletimizin,ülkemizin ve vatanımızın huzurunu bozmak için her türlü yolu deneyen şer güçlerine karşı yurdumuzu korumaya devam ediyoruz.Şunu özellikle belirtmek isterim ki;Vatanımızı korumak için hiç bir zaman fedakarlıktan kaçınmamalı ve elimizden gelen bütün gayreti göstermeliyiz.Çünkü bu vatan kolay kazanılmadı.Uğruna tarifi imkansız büyük mücadeleler vererek gözlerini kırpmadan şehit olan nice kahramanlarımız hiçbir çıkar ve menfaat gözetmeksizin bağımsızlığımız için başarılı zaferler elde etti.Geçmiş tarihimizi incelediğimizde bu tür mücadelelerin ve başarılı zaferlerin temelinde iman gücü  ve birbirlerimize kenetlenme yatmaktadır.Birliğimizi,beraberliğimizi, kardeşliğimizi ve dayanışmamızı koruduğumuz sürece , yarınlarımız daha güvenli,daha güzel,daha müreffeh ve daha parlak olacaktır.

Bu vesileyle  Cumhuriyetimiz için çok önemli bir zafer olan Çanakkale Deniz Zaferimizin 103. Yıl dönümünü ve şehitler günümüzü en samimi dileklerimle tebrik ediyor, bu zamana kadar vatanımız uğruna gözünü kırpmadan mücadele edip şehit düşen kahraman askerlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz"

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2018, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz