Öğrenciler için çok önemli toplantı yapıldı

Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında düzenlenen toplantı ile sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin yapılacak sınavdan sonra merkezi ve yerel yerleştirme sürecinde yapılması gereken iş ve işlemler değerlendirildi.

Öğrenciler için çok önemli toplantı yapıldı

Çukurova Kalkınma Ajansı’nda düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, ilçe kaymakamları, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ve ilçe milli eğitim müdürleri katıldı.

Toplantıda bir değerlendirme yapan Vali Demirtaş, öğrenci yerleştirme sürecinde doğabilecek aksaklıkların önüne geçmek ve sorunsuz bir yerleştirme süreci yaşamak amacıyla düzenlenen toplantının hayırlı olması temennisinde bulundu.

banner625

Çocukların hak ettikleri eğitimi almaları için herkese büyük sorumluluklar düştüğüne değinen Vali Demirtaş; ilçe kaymakamlarının,  il milli eğitim müdürü ve ilçe milli eğitim müdürlerinin, okul idarecilerinin ve rehberlik öğretmenlerinin bu hususa ehemmiyet göstermeleri gerektiğini ifade ederek ‘’Özellikle velilere bilgi verirken çok dikkat etmemiz lazım. Çocuklarımızın geleceği için büyük bir önem arz eden bu süreci çok dikkatli yönetmemiz gerekiyor.’’ dedi.

Toplantı, karşılıklı görüş alışverişi ve yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz