Okul Çalıştayları ÇÜ ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi

Bilimsel çalışmalar gerçekleştirecek, genç araştırmacıların, farklı bakış açıları ile süreçte kullanacakları içerikleri tekrar etmelerinin yararlı olacağından yola çıkılarak Akademik Okul Çalıştaylarının 1. si Antalya’da düzenlendi.

Okul Çalıştayları ÇÜ ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi

Birinci Akademik Okul Çalıştaylarına 15 üniversiteden 3 lisans 20 yüksek lisans 20 doktora 3 Yrd. Doç. Dr. 2 Doç. Dr. Olmak üzere 47 kişi katıldı. Katılımcılara eğitimleri Çukurova Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi öğretim elemanları tarafından verildi.

banner625
ÇÜ Eğitim Fakültesi Bilgisayar Bölümü Düzenleme Kurulu Başkanı Araştırma Görevlisi Dr. Serkan Dinçer, Dr. Melis Yeşilpınar Uyar çalıştaylar hakkında bilgi verdi. Dr. Dinçer, çalıştaylarda konu tekrarına ek olarak genç araştırmacıların sorularını sorabilmelerine ayrıca çalıştayların farklı üniversitelerde görev yapan, öğrenim gören genç araştırmacıların birbirleri ile tanışmalarına, çalışma konularını tartışmalarına, çalışmalarında işbirliği yapmalarına olanak sağlayacağını belirtti.

Farklı Üniversitelerden 47 Araştırmacı Katıldı.

Akademik Okul Çalıştayları’nda eğitimleri hakkında da konuşan Dr. Dinçer, çalıştayda özellikle yüksek lisans/doktora programlarına yeni başlayan genç araştırmacılar ve doktora programında tez önerisi sunacak araştırmacılar için hazırlandığını ifade etti. Programlara farklı üniversitelerden 47 araştırmacının katıldığını söyleyen Dr. Dinçer,  katılımcılara ve öğretim görevlilerine katkılarından dolayı teşekkür ederek tüm katılımcılara birer belge verdi. Çalıştay toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz