Okullarda "Renksel" Dönüşüm Başlatıldı

TMMOB Mimarlar Odası Adana Şubesi ve ÇÜ Mimarlık Bölümü Yapı Tasarım Kulübü, Mimarlık öğrencileri ve mimarlar ile birlikte İmamoğlu Camili Köy Okulunu boyayarak ‘Okullarda Renksel Dönüşüm’ başlattı.

Okullarda "Renksel" Dönüşüm Başlatıldı

TMMOB Mimarlar Odası Adana Şubesi, çocukların daha iyi şartlarda eğitim almalarını desteklemek amacıyla bu yıl 23 Nisan Ulusal egemenlik ve çocuk bayramı etkinlikleri çerçevesinde Jotun Boya’nın katkılarıyla İmamoğlu Camili İlkokulu’nu boyadı.

OLUMLU SONUÇLARI VAR

Mutlu Okul, mutlu gelecek düşüncesi ile gerçekleştirilen etkinlik hakkında bilgi veren Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Ozan Tüzün, “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kapılarını ilk kez açtığı gün olan 23 Nisan'ı çocuklara armağan etmiştir. Ulusal egemenlik açısından önemli bir anlam taşıyan bu gün kapsamında Mayıs ayında gerçekleştirdiğimiz etkinliği kendi gençlerimiz; mimarlık öğrencileri ve kendi çocuklarımız saydığımız ilköğretim öğrencileri ile birlikte gerçekleştirmekten mutluyuz. İyi koşullarda eğitim herkesin hakkıdır. Meslektaşlarımız ve mimarlık öğrencileri ile birlikte tüm okulu boyadık. Mimarların, sosyal sorunlara yönelik daha fazla mesleki inisiyatif alması ve toplumla sürdüreceği birlikteliklerin,  gerek mesleğin gerekse meslek Odasının tanıtımında ileriye dönük olarak ürünlere de yansıyacak olumlu sonuçlar doğuracağı kanaatindeyiz”


OKUL BOYAMA ETKİNLİĞİMİZİ GELENEKSELLEŞTİRECEĞİZ

banner625
Mimarlık öğrencilerinin okul boyama etkinliğini benimseyip, katılmalarının sevindirici olduğunuda ifade eden Başkan Tüzün, “Öğrencilerimiz okulu boyamanın yanında okul için hazırladıkları malzemeleri yanlarında getirip, okuma köşesi, kitaplık ve  masaları monte edip kitapları raflarına yerleştirdiler. Katkıda bulunan tüm meslektaşlarımıza, mimarlık öğrencilerine, bizlere çok güzel ev sahipliği yapan öğretmen ve köy halkına ve özellikle bu etkinlikte tüm boya ve sarf malzemelerini tedarik eden Jotun Boya’ya teşekkür ediyoruz. Bu etkinliğin gelenekselleşmesini ve 23 Nisan’ın etkinlikleri çerçevesinde,  benzer durumda bir okulun, benzer şekilde ihtiyaçlarının giderilmesini temenni ediyoruz.” Dedi.

KÜÇÜK ÖĞRENCİLERE HEDİYELER VERİLDİ

Mimarlar ve  mimarlık öğrencileri, boyamanın yanı sıra Camili Köyü Okulu öğrencileriyle birlikte şenlik ortamında geçen gün içinde; etkinlikler yaptılar, öğrencilerin yüzleri boyandı, balonlar şişirildi, çeşitli oyunlar oynanırken, misafirperver köy halkının hazırladığı ikramlar tadıldı. Okulun boyanmasının ardından okula 1,2,3 ve 4. Sınıf hikaye kitapları, boyama kitap ve kalemleri, lego, çeşitli eğitici oyuncaklar, satranç takımı, badminton takımı hediye edildi.

Yeni bir yılda yeni bir okulda, yeni bir  “Okullarda Renksel Dönüşüm” de buluşmak üzere ayrıldılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz