Okuma Salonları hizmet vermeye başladı

Büyükşehir Belediyesi’nin yürütmekte olduğu, Çukurova Kalkınma Ajansı’nca desteklenen “Adana’nın Renkleri” projesi kapsamında oluşturulan “Okuma Salonları” her yaştan Adanalı’ya hizmet vermeye başladı.

Okuma Salonları hizmet vermeye başladı
Adana’nın çeşitli mahallelerinde 5 parkta kurulan okuma salonlarından biri olan Güzelyalı Mahallesi’ndeki Cumhuriyet Parkı içindeki okuma salonunda “Kentlilik Kültürü” konulu seminer düzenlendi.
Çevrede yaşayan nüfusun gazete okuyabildiği, kitaplardan yararlandığı ve intenete girebildiği okuma salonundaki bir başka etkinlik olan semineri Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hakkı Çiftçi verdi.
banner625
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın da dinlediği semineri çok sayıda vatandaş takip etti.
Zihni Aldırmaz, seminer öncesi yaptığı konuşmada, okuma salonlarını Çukurova Kalkınma Ajansı’nın desteği ile göçle gelen nüfusun sosyal ve ekonomik uyumunun sağlanması programı kapsamında oluşturduklarını söyledi.
Gençlere büyük önem verdiklerini belirten Zihni Aldırmaz, “Okuma salonları dışında iki gençlik merkezi kurduk. Bunlardan biri gençlerimize sanat eğitimi verirken diğer merkezde ücretsiz üniversiteye hazırlık kursu veriyoruz” dedi.
Okuma salonlarında verilecek seminerlerle değerli hocaların toplumu aydınlatacaklarını kaydeden Zihni Aldırmaz, emeği geçenlere teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2013, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz