Okuyor, sahneliyor ve eğlenirken öğreniyorlar

Fen ve sosyal bilimler derslerinde verilen üst düzey eğitimin yanında “Yeteneklerin uygulamayla geliştirilmesi” felsefesiyle hareket edilen Ekinfen Okulları’nda faaliyetsiz gün geçmiyor.

Okuyor, sahneliyor ve eğlenirken öğreniyorlar


banner625


Çok sayıda ve çeşitte atölyede beceri, zeka ve bilgi artıran öğrenciler Dünya Tiyatro Günü ve Tiyatro Festivali kapsamında oyun sahneledi. 2.3.4.5.6. ve 7.sınıfların hazırladığı oyunlarda tiyatrocuları aratmayan minikler, izleyenlere de keyifli dakikalar yaşattı. Aynı gün okul bahçesinde, minderlerin üzerinde oturup okuma etkinliği gerçekleştiren Ekinfen Öğrencileri hem Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği “81 ilde kitap okuyoruz” etkinliğine katıldı, hem de açık havada kitap okumanın ayrıcalığını yaşadı.

GELİŞİM ADINA HER FIRSAT DEĞERLENDİRİLİYOR

Ekinfen Kurucusu Ferdane Bayıldıran, tiyatro oyunu sergileyen öğrencileri heyecan ve hayranlıkla izlediğini, böylece kendilerini ifade etme, topluluk karşısında becerilerini sergileme konusunda yeteneklerini geliştiren öğrencilerin, güzel sanatlara olan ilgisinin de arttığını söyledi. Okumanın ise herkes tarafından gerekliliği dile getirilen ancak çeşitli bahanelerle ihmal edilen bir eylem olduğunu kaydeden Bayıldıran, “Ekinfen öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için her fırsatı değerlendiriyoruz. Milli Eğitim Bakanlığımızın ’81 ilde kitap okuyoruz’ etkinliği bu açıdan çok yararlı ve yerinde oldu. Okuma alışkanlığı edinen toplumların hem ekonomik, hem de kültürel anlamda önemli gelişmeler sağladığı ortadadır. Öğrencilerimizin okuma alışkanlığı kazanıp ömür boyu sürecek olumlu bir bağımlılık edinmeleri için öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz elinden geleni yapıyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2013, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz