Özçelik, “Çocuk istismarı insanlık suçudur”

İşkadınları Derneği (İŞKAD), TBMM gündemine alınan 'cinsel istismar' suçlarında mağdur ile failin evlenmesi durumunda cezanın ertelenmesini öngören önergeye sert tepki göstererek “İnsanlık suçu işleniyor” dedi.

Özçelik, “Çocuk istismarı insanlık suçudur”
banner560

Tüm Türkiye’nin tepki gösterdiği düzenleme ile zaten cinsel istismara uğramış kişinin birde 5 yıl tecavüzcüsü ile yaşamaya mahkum etmenin mağdureyi yeniden perişan edeceği gibi tecavüzcüyü ödüllendirmek olduğunu söyleyen İŞKAD Başkanı Belgin Özçelik, yaptığı yazılı açıklamada “Sunumu nasıl olursa olsun bu iğrenç suçun hafifleticiliği olmaz. Tecavüz vahşettir ve affı’da olmamalıdır. Yapılacak böyle bir düzenleme sapık insanları daha da cesaretlendirecek, pedofili artacaktır. Yetişkin görmediğimiz için oy kullanamayan çocuklarımız hangi zihniyetle evlendirilebilecek! Çocuklar sevgiyle, bilgiyle beslenmelidir”

DEHŞET VERİCİ BİR DURUMDUR

Yetişkine tecavüz, cinsel istismar kabul edilemezken, çocuğa cinsel istismarı şiddetle reddeden Başkan Özçelik, “Cinsel istismar’ın TBMM’de gündeme gelmesi bile dehşet verici bir durumdur. Bu madde ceza kanunundan büyük mücadeleler sonucunda kaldırılmıştı. Yeniden ısıtılıp, önümüze konması demokraside geri adım atmaktır. Böyle bir tasarıyı kabul etmiyor ve kınıyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER