banner641

Öztürk, Adana’nın geleceğini gençlerle konuştu

Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, Adana’nın geleceğinin planlanmasında gençliğin talep ve beklentilerinin önemli olduğunu ifade ederek, “Gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışma prensibini kendisine temel ilke edinmiş bir yönetim anlayışındayız. Bu anlamda şehrimizin geleceğinin planlanmasında siz değerli gençlerimizle el ele, omuz omuza vererek üstleneceğimiz yeni sorumlulukların gereğini yerine getirmek hedefindeyiz” dedi.

Öztürk, Adana’nın geleceğini gençlerle konuştuBaşkanlığını Miraç Tunç’un yaptığı Adana Gençlik Platformu’nun düzenlediği danışma toplantısına katılan Belediye Başkanı Prof. Dr. Öztürk, kendisini dinleyen gençlere hizmet döneminde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi verirken ülkemizdeki yerel yönetim uygulamalarıyla ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu.
banner560

Başkan Prof. Dr. Azim Öztürk, Büyükşehir uygulaması olan şehirlerde, ilçe belediyelerinin vatandaşların beklentisi doğrultusunda ideal hizmetler üretmesi için ‘mevcut Büyükşehir Belediye yönetimiyle uyum içerisinde çalışmasının’ şart olduğunu söyledi. Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Öztürk, “Bu anlamda Adana’mızın baştan beri arzu ettiğimiz bir ‘dünya şehri’ haline gelmesinin tek çaresi Büyükşehir ve ona bağlı ilçe belediyelerinin tümünün aynı bakış açısına ve değer yargılarına sahip bir anlayışla yönetilmesinden geçmektedir” diye konuştu.

Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, Adana Gençlik Platformu’nun davetlisi olarak katıldığı toplantıda ayrıca platform üyesi gençlerin yerel ve yaygın meseleler hakkındaki sorularını da cevaplandırdı. Başkan Prof. Dr. Öztürk, gençlerin dünya meselelerine ilgili ve yaşadıkları şehrin problemlerini bilip bunlar hakkında çözüm önerisi geliştirecek bir durumda olmalarının sevindirici olduğunu ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2013, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640