"Peki Menderes projesini yapacak mısınız?"

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün Menderes Bulvarına yeni çehre kazandıracak projesine çıkarılan engellerin ardından proje Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile polemik yaşanmasına neden olmuştu.

"Peki Menderes projesini yapacak mısınız?"
banner560

Başkan Sözlü projeyi hazırlatıp kamuoyuna sunduktan sonra, ilk kazmayı vurmuştu. Ardından Dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı "Projeyi biz yapacağız" diyerek sahiplenmişti. Ancak aradan geçen sürede projede gelişme olmadı. Başkan Sözlü ise geçtiğimiz günlerde "Fatma Güldemet Sarı Çevre ve Şehircilik Bakanlığında dolaşıyor" ironisiyle projenin engelleme girişimlerinin sürdüğü iddiasında bulunmuştu. Yeni Bakan Mehmet Özhaseki ise Szölü'yü sözlerinden ötürü kınadı.
Olayın özeti bu.
Adanalı ise projenin Adanalıya kazandırılamaması medeniyle tepkili.
Adanalı tamamlanamayan proje nedeniyle tepkisini dile getirirken şu görüşü dile getirdiler;
"Yeni Bakan Özhaseki, partilisi eski bakan Sarı'yı haklı olarak koruyor, kolluyor. Ama bizde merak ediyoruz. Bir sayfa dolusu yazıyla Başkan Sözlü'yü eleştiren Özhaseki, 'Projeyi şu tarihte ben yapıp tamamlıcam' demiyor. Bir sayfa cevap veriyor, sadece 'devlette devamlılık esastır' vurgusuyla 'bakacaz, Edecez' mesajı veriyor. Biz de devletine vergisini veren yuttaşlar olarak diyoruz ki net konuşun. Bu projeyi yapacak mısınız. Lafı dolandırmayın. Eğer "projeyi şu gün şu tarihte başlatıp bitireceğiz" açıklaması yapmazsanız o zaman Eski Bakan Fatma Güldemet Sarı'nın iddiaları doğrularcasına hareket ettiği varsayımına ulaşırız. Kısaca laf değil icraat yapın" 

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2016, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER