Polisler"Down"lu çocuklarla buluştu

Birleşmiş Milletler Kararı ile "Dünya Down Sendromu Günü" kabul edilen 21 Mart nedeniyle farkındalık oluşturmak için Down Sendromlu çocuklarla buluşuldu.

Polisler"Down"lu çocuklarla buluştu

Emniyet Müdürümüz Sayın Zafer AKTAŞ'ın talimatları ile 21/03/2019 Perşembe  günü Dünya Down Sendromu Günü'nde hayata farklı katılan özel çocuklar ile bir araya gelmek amacıyla Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerince ilimiz genelinde down sendromlu çocuklar ile buluşuldu. Daha sonra ilimizde faaliyet gösteren Özel Eğitim Kursları ve Rehabilitasyon  Merkezleri ziyaret edildi.

banner625
Down Sendromunun tedavi edilmesi gereken bir hastalık olmadığını genetik bir farklılık olmakla beraber hayata artı1 değer katmaktır. Maalesef bu çocuklarla birlikte olmanın ve onlarla hayatı paylaşmanın ne kadar güzel olduğunun farkında değiliz. Bu özel çocuklarla birlikte yaşamayı ve mutlu olmayı anlayabilmek önemlidir.

Emniyet Müdürlüğü olarak bu özel çocuklarımızın her daim yanlarında olduğumuzu hissettirmek adına sosyal sorumluluk faaliyetlerimiz aralıksız olarak devam edecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz