Ramazan Akyürek'ten skandal açıklama

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ramazan Akyürek'in, CHP il Başkanı Ayhan Barut'un Başkan Hüseyin Sözlü'yü eleştirerek, daha önce "Atatürk'ün "geldikleri gibi giderler" sözüyle pankart yaptıran Sözlü'nün şimdi Evet'e çalışması ve cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karşılamak adına olağanüstü çaba sarf etmesi çelişki" özetiyle yaptığı açıklamaya yanıtı yine çelişkilerle doluydu.

Ramazan Akyürek'ten skandal açıklama

Adanahabermerkezi.com
YORUM - HABER

Başkanvekili Akyürek'in özellikle "Atatürkçü ve Cumhuriyetçiyiz" söylemi çelişkinin en önemli söylemi oldu. Zira "Evet"  çıkması durumunda Cumhuriyet'in değerlerinin zamanla yok olacağı ve Atatürk'ün zaten okul kitaplarından çıakrılmaya başlaması ve devamla tamamen fikirlerinin yok edileceği "Hayır" cephesinin en büyük iddiası. Hüseyin Sözlü ve ekibinin Evet'e çalışması bu söyleme tamemen zıt olduğu için tepkinin odağında.
SÖZLÜ'DEN GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER PANKARTI 

banner625

İŞTE RAMAZAN AKYÜREK'İN AÇIKLAMASININ TAMAMI 

Son günlerde Adana’da yaşanan siyasi olaylar nedeniyle MHP Adana teşkilatları ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü hedef alan söylemlere karşı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek görüşlerini açıkladı


“ATATÜRKÇÜ, CUMHURİYETÇİ, MİLLİYETÇİ, DEVLETÇİYİZ”

MHP Adana teşkilatlarının MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin görüşleri doğrultusunda yapmış olduğu referandum çalışmalarını eleştirenlerin siyasi realiteden uzak görüşlerde bulunduğunu ifade eden Başkan Vekili Akyürek, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin görüşleri doğrultusunda hareket ettiğini vurguladı. Siyasetin doğal mecrasının bu tavrı gerektirdiğini belirten Akyürek, “Referandum çalışmalarımızın etkili olması ve Adana’daki algıyı müspet yönde değiştirmesi bazı siyasetçileri rahatsız etmiştir. Rahatsız olmaları da bizim için doğaldır. Siyasi rakiplerimizin rahatsızlığı, bizim ne kadar başarılı bir politika yürüttüğümüzü göstermektedir. Bizi eleştirenler şunu bilmelidir ki Başkanımız Hüseyin Sözlü, Atatürkçü, Cumhuriyetçi, Milliyetçi ve Devletçi siyasetinden hiçbir hal ve şartta taviz vermemektedir” dedi.

“BAŞKAN SÖZLÜ SİYASİ RAKİPLERİNİ RAHATSIZ ETMEKTE”

T.C Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Adana’ya gelmesi ve belediye hizmetlerinin de içinde bulunduğu çok sayıda kamu hizmetinin açılışının yapılacağı mitinge Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Adanalıları davet etmesinin doğal olduğunu ifade eden Akyürek, “Bu tanıtım ve davetler için MHP Adana İl Başkanlığımızın çalışmalarını yadsımak ya da eleştirmek siyaset gerçeğine aykırıdır. AKP ve CHP İl Başkanlıkları da kendi görüşleri doğrultusunda çalışmalar yapmaktadırlar. Kaldı ki CHP’li Seyhan ve Çukurova Belediye Başkanlıkları da aleni bir şekilde referandumda çalışmalarını yapmaktadırlar ama kendi il başkanlarının da itiraf ettiği gibi Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın çalışmalarının gölgesinde kalmaktadır. Sayın Hüseyin Sözlü’nün siyasi duruşu Cumhuriyet kazanımlarından taviz vermeyen tavrı ve Cumhuriyet’in kurucu ilkelerine bağlı kalması ve bu özelliklerini siyasete malzeme yapmayarak samimi bir duruş ortaya koyması geçmişte olduğu gibi bugün de siyasi rakiplerini rahatsız etmektedir ve edecektir” dedi.

AKYÜREK’TEN TAVSİYE

Açıklamasının sonunda Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün Atatürkçü, Cumhuriyetçi, Milliyetçi ve Devletçi dünya görüşünden asla ödün vermediğini vurgulayan Akyürek, “Siyasi algı oluşturma konusunda çok başarılı olan MHP Genel Merkezimizin ve İl Başkanlığımızın çalışmaları MHP tabanı tarafından olumlu karşılanıp desteklenmektedir. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü’nün gerek Adana’ya hizmet noktasında gerekse siyasi çalışmaları altında ezilen diğer siyasi partili belediyelere tavsiyem “Kıskanmasınlar, onlar da çalışsınlar, çalışarak her şey başarılır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz