Sahte estetikçiye şok üstüne şok

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, kesinleşmiş 4 yıl 15 ay hapis cezası bulunan zanlı hakkında 2 yeni dava açıldı

Sahte estetikçiye şok üstüne şok

Açıklama şöyle;
Adana Cumhuriyet Başsavcılığımızca, kendisini doktor olarak tanıtıp dolgu yaptığı kadınların dudaklarında enfeksiyon kapmasına neden olan ve bu şekilde dolandırıcılık yaptığı belirlenen şüpheli kuaför S.G. ile ilgili soruşturma başlatılmıştır.

banner625
Soruşturma kapsamında, Erdemli 1. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından ‘Hırsızlık’ suçundan verilen 4 yıl 15 ay hapis cezasının kesinleşmesi nedeniyle Adana E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda bulunan S.G.’nin, internette kendisini ‘estetik uzmanı doktor’ olarak tanıttığı, mağdurlar M.K., Z.U., C.S. ve eşi G.S.’ye botoks ve silikon dudak dolgusu yapıp şahısların paralarını alarak dolandırdığı tespit edilmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığımızın talebi üzerine mahkemeden alınan arama-el koyma kararı doğrultusunda, Adana İl Sağlık Müdürlüğü görevlileri ile birlikte şüphelinin ev ve işyerlerinde arama yapılmış, bulunan tıbbı malzeme ve cihazlara el konulmuştur. Şüpheli S.G., Cumhuriyet Başsavcılığımız Suçüstü-Müracaat Bürosu’na mevcutlu olarak getirilerek ifadesi alınmış, daha sonra tutuklanması talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilmiştir. Şüpheli S.G., 6. Sulh Ceza Hakimliği’nce ‘Dolandırıcılık’ ve 1219 Sayılı Kanunun 25’inci maddesinde yer alan ‘Diploması olmadığı halde hasta tedavi etmek veya tabip unvanı takmak’ suçlarından tutuklanmıştır.

Öte yandan Adana Cumhuriyet Başsavcılığımızca, şüpheli hakkında mağdurlara karşı yaralama eylemleri nedeniyle ‘Bilinçli Taksirle Yaralanmaya Neden Olmak’ suçundan ayrı bir soruşturma yürütülmektedir. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz