Sarıçam’da öğrenciler tatil öncesi Kar sevinci yaşadı

Sarıçam ilçesinde yer alan 11 ilk ve ortaokullarda bulunan öğrenciler karla buluşarak doyasıya eğlendi. Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, kar yağmayan Adana’da çocukların “Kar” ile tanışmalarını sağlamak amacıyla böyle bir etkinlik yapılmasını uygun gördüklerini söyledi.

Sarıçam’da öğrenciler tatil öncesi Kar sevinci yaşadı

banner625
Sarıçam Belediyesi tarafından organize edilen ve ilçeye kamyonlarla getirilen karlarla çocuklar karla ilk kez tanıştılar. Sarıçam’da bulunan okullarda, öğrencilerinin ve velilerin katıldığı etkinliklerde çocuklar ve aileler büyük coşku yaşadı. Kamyonlarla getirilen kar ilçe genelinde çeşitli okullara döküldü. Kar ile buluşan çocuklar okul adeta kendilerini karların üzerine atarak, kartopu oynayıp,  kardan adam yapmanın keyfini doyasıya yaşadılar.

Başkan Bilal Uludağ, İlçelerinde kar yağışı olmaması nedeniyle çocuklardan ve ailelerinden gelen talebi kırmadıklarını belirterek, 15 tatil öncesinde böyle bir etkinliği yapmayı uygun gördüklerini ifade etti. Uludağ,  “ilçemizde kar ile hiç tanışmamış çocuklarımızın bu sevinçten mahrum kalmasına kayıtsız kalamadık. Kar yağışı olan bölgelerden kamyonlar ile taşınılan karlarla ilçemiz okullarında çocuklarımızı kar ile buluşturduk. Coşkuları görülmeye değerdi. Onların mutluluğu bizim önceliğimiz. Hayatta hiçbir şey, bir çocuğun gülüşü kadar etkileyici değildir. 
Gülen yüzleriniz hiç solmasın çocuklar.’’ diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz