Sarıçamlı izciler Çanakkale’ye gitti

Sarıçam ilçesi milli eğitime bağlı okullarda öğrenim gören izci öğrenciler düzenlenen bir organizasyon ile Çanakkale’ye geziye gitti.

Sarıçamlı izciler Çanakkale’ye gitti


banner625

Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından düzenlenen “Dedeciğim Ben Geldim” kampına katılmak üzere giden öğrenciler 57. Alay yürüyüşüne katılacaklar. Türkiye genelinde 7 bin öğrencinin katıldığı kampa Adana’dan 9 otobüs ve toplam 500 öğrenci katılıyor. Sarıçam’dan izci liderleri ile birlikte 47 izci katılırken bu öğrencilerin ulaşım giderlerini “Okullar Hayat Bulsun” projesi kapsamında gerçekleştirilen “Can Suyu” programında Sarıçam Belediyesi karşılıyor. Çanakkale’de tüm izcilerin konaklama ve iaşe giderlerini ise kampın ana sponsoru olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin karşıladığı kaydedildi.  

Sarıçamlı izcileri Çanakkale’ye uğurlan Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, “Dede ile Torunun Çanakkale’de buluşacak olması bizim için önemli bir duygudur. Orada bir tarih var. Bu bizim ülkemizin tarihi. Sizler Çanakkale’de şehit olan dedenizin fedakârlığını ve ülkenin kurtarılış destanını göreceksiniz. Bunu görmekle değil ruhunuzda yaşamanız gerekiyor. Bu bilinçle yetişmek çok önemli. “ dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2013, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz