Saruhan Yağmur'dan ithal et alımına sert tepki

Hükümetin et fiyatlarını aşağıya çekmesi için ithal et alımına ağırlık vermesi Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur’un tepkisini çekti.

Saruhan Yağmur'dan ithal et alımına sert tepki
Adanahabermerkezi.com
İthal et alımına ilişkin endişelerini dile getiren Yağmur, kesilen etlerin islami kurallara uygunluğundan, yedirilen yeme kadar bir çok konuda belirsizlik yaşandığını söyledi. Yağmur, kesilmiş et değil canlı hayvan ithalatının daha doğru olacağını söyledi.
Yağmur şöyle konuştu,
banner560
“İthal ete kesinlikle karşıyız. İthal ete karşı çıkmamızın nedeni kesilen hayvanların islami kurallara uygun kesilip kesilmediğini bilmediğimizdendir. Ayrıca hangi şartlarla kesim yapılmıştır? Ne yem verilmiştir? Önüne gelen et ithalatı yapmamalıdır. Eğer yapılacaksa bile devlet garantisi altında yapılması şarttır. Bize canlı küçük baş gerekmektedir.  İthalat yapılacaksa bizlerden görüş istenilmesi gerekmektedir.  Canlı ithal koyun gelmezse yine önümüzdeki kurban fiyatlarının önüne geçmek zor olur, canlı gelirse hem derisi hemde sakatati degerlenir”
Adana Kasaplar odası Başkanı Saruhan Yağmur son olarak ithal kesilmiş ete yerine canlı hayvan ithal edilmesinin esnafları da rahatlatacağınıu kaydetti.
 
Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2017, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner626