Şehide vefa ziyaretleri sürüyor

Adana Büyükşehir Belediyesi her hafta beş farklı şehit ailesini ziyaret edip, ailelerin acılarını paylaşıyor

Şehide vefa ziyaretleri sürüyor
banner560

Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı her hafta perşembe günü düzenlediği şehit aileleri ziyaretlerini sürdürüyor. Her hafta beş farklı şehit ailesini ziyaret eden Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'nın bu haftaki adresleri Erzincan'da şehit olan Bayram Erbaş, Şırnak'ta şehit olan Mehmet Nuri Bakıcı, Siirt'te şehit olan Tolga Kargıoğlu, Kuzey Irak'ta şehit olan Fatih Yılmaz, Ankara'da şehit olan Ali Öztaş ve yine Ankara Gölbaşı'nda şehit olan Ahmet-Mehmet Oruç kardeşlerin baba ocakları oldu.

BURADAYSAK EVLATLARINIZ SAYESİNDE

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda gerçekleştrilen ziyaretlerde, şehit aileleriyle manevi dayanışma içinde olunması için çaba gösteriliyor. Ziyaretler sırasında, varsa şehit ailelerinin istek ve ihtiyaçları tespit ediliyor. Şehit ailelerine; “Bugün buradaysak, toprağa karışıp ruhu arşa değen, toprağı bize vatan eden şehitlerimiz, sizin evlatlarınız sayesinde. Onlara olan borcumuzu asla ödeyemeyiz" mesajı veriliyor.


ŞEHİDİN HAYRINA ÇEŞME

Terhisine 73 gün kala Ankara'da askeri personeli taşıyan servis aracına yapılan bombalı saldırıda şehit düşen Ali Öztaş'ın ailesi, kendilerini ziyaret eden

Büyükşehir bürokratlarından, evlatlarının hayrına mezarı başına bir çeşme yapılması talebinde bulundu.  Şehit ailesinin isteği üzerine harekete geçen Büyükşehir bürokratları, Şehit Ali Öztaş adına en kısa zamanda çeşme yapılacağını aileye bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER