Senegal Büyükelçisi Mbacke'den Vali Büyük'e Ziyaret

Çukurova Genç İşadamları Derneği’nin (ÇUGİAD) Davetlisi Olarak Adana’ya Gelen Senegal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Moustapha Mbacke, Vali Mustafa Büyük’ü Makamında Ziyaret Etti.

Senegal Büyükelçisi Mbacke'den Vali Büyük'e Ziyaret
ÇUGİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya ve Senegal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Moustapha Mbacke ile beraberindeki heyetin ziyaretinden mutluluk duyduğunu belirten Vali Büyük, Adana’nın ekonomik olarak Çukurova Bölgesi’nin merkezi konumunda olduğuna dikkat çekti. Vali Büyük yaptığı konuşmada, “Biz ülke olarak, başta ekonomi olmak üzere çeşitli alanlarda ilişkilerimizi tüm dünyada olduğu gibi Afrika’da da geliştirmek istiyoruz. Eğitimden sağlığa, spordan tarıma, bir çok alanda işbirliği yapma imkan ve potansiyeli Adana’mızda var. Ziyaretiniz vesilesiyle vurgulamak istiyorum ki; her iki ülkenin işadamları arasındaki ekonomik ilişkiler, her iki ülkenin menfaatine olacaktır. Bizler, bu konuda elimizden gelen her türlü gayreti göstermeye hazır ve kararlıyız”  diye konuştu.

Büyükelçi Mbacke, "Amacımız Ekonomik İşbirliğinin Artması"
Vali Mustafa Büyük’e teşekkür eden Senegal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Moustapha Mbacke ise konuşmasında, iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmek doğrultusunda, Adana’da çeşitli inceleme ve temaslarda bulunduklarını söyledi. Bu kapsamda, işadamlarıyla bir araya geldiklerinde ve yapılacak yatırım ve ticari ilişkiler analiz ettiklerini  kaydeden Büyükelçi Mbacke, "Türkiye ve Senegal arasındaki ekonomik işbirliğinin artmasını temenni ediyoruz. Adanalı işadamlarını ülkemizde görmek ve misafir emek istiyoruz” şeklinde konuştu.
banner560
 
ÇUGİAD Başkanı Sakarya, "Senegal Afrika’nın En Çok Kalkınan Ülkesi Olacak"
ÇUGİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya da, "Senegal, Çukurova’ya benzer iklimiyle, özellikle pamuk üretimi ve petrol rezerviyle dikkat çekiyor.  Senegal, önümüzdeki 10 yıl içinde Afrika’nın en hızlı kalkınan ülkesi olmaya aday. Bu yüzden Sayın Büyükelçimizi, Adanalı işadamlarımızla buluşturduk ve görüş alış verişinde bulunduk. Bu vesile ile karşılıklı ilişkilerin gelişmesini arzu ediyoruz” görüşlerine yer verdi.
 
Senegal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Mbacke'nin Valilik Şeref Defteri'ni de imzaladığı ziyaret, bölgelerin genel durumlarına ilişkin değerlendirmelerle sürdü.
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2015, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz