Seyhan Belediyesi’nden Atatürk Büstü

Seyhan Belediyesi tarafından Bahçelievler İlkokulu’na yaptırılan Atatürk büstünün açılışı Başkan Zeydan Karalar tarafından gerçekleştirildi.

Seyhan Belediyesi’nden Atatürk Büstü

Okullara yaptığı hizmetleri aralıksız devam ettiren ve yapılan hizmetlerden dolayı ‘Okul Dostu Belediye’ olarak anılan Seyhan Belediyesi ilçede bulunan Bahçelievler İlkokulu’na Atatürk büstü yaptırdı.  Açılış töreninde konuşan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Türk gençliğinin, Türk insanın yolunun ilim irfan yolu yani Mustafa Kemal Atatürk’ün yolu olduğunu söyledi.

Başkan Karalar konuşmasında; “ Bize dünya lideri Mustafa Atatürk’ün büstünü yapma şansı veren okul yönetimine teşekkür ederim. Dünyada hiçbir lider yoktur ki binlerce yıl kul olan, teba olan bir ülkenin insanlarını 15 yılda yurttaş haline getirsin. Ülkemizi kuran ve kurtaran uygar bir ülke olmamızı sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’e laik birer birey olmak durumundasınız. Atatürk, en hakiki mürşittir, ilimdir dediği için hepimizin yolu ilim irfan yolu olmalıdır. Hepimizin yolu Mustafa Kemal Atatürk’ün yolu olmalıdır. Büstünüz hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

banner625
Daha sonra söz alan Okul Müdürü Mehmet Şerif Karakoyun yanlarında olmasından dolayı Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a teşekkür etti. Karakoyun,“Eğitime emeği esirgemeyen Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a teşekkür ederim” ifadelerine yer verirken konuşmanın sonunda hizmetlerinden ötürü başkan Karalar’a plaket verildi.
Daha sonra ise hep birlikte büstün açılışı gerçekleştirildi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz