Seyhan Soroptimist Kulübü Atatürk'ü andı

Seyhan Soroptimist Kulübü Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78. Yıldönümü olması sebebiyle, bu ayki toplantısını tamamen Atatürk’e ayırdı.

Seyhan Soroptimist Kulübü Atatürk'ü andı
banner560

Seyhan Soroptimist Kulübü’nün düzenlediği ve  Adana Vali Yardımcısı Azmi Yeşil ve kulüp üyelerinin katıldığı toplantıda Çağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fikri Akdeniz bir konuşma yaptı. Toplantının onur konuğu olarak katılan Akdeniz’in Atatürk ile ilgili sunumu büyük beğeni topladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından gecenin açılış konuşmasını Seyhan Soroptimist  Kulübü Başkanı Fatoş Yüksel yaptı. Yüksel, Atatürk’ün hiçbir zaman yerinin dolamayacağını ve onun izinden her zaman gideceklerini belirtti. 

Daha sonra gecenin onur konuğu Prof. Dr. Fikri Akdeniz in sunumuna geçildi. Akdeniz ‘’Atatürk’ün fikirleri evrenseldir, insancıl ve bilimsel temeller üzerine kurulmuştur. Atatürk’ün getirdiği fikir ve değişiklikler milli sınırlarımız içinde kalmamış evrensel derinliği ile büyük etkiler yaratmıştır. Onun ilke ve devrimleri her zaman yol gösterici olacak ve yolumuzu aydınlatacaktır’’ şeklinde konuştu. 

Atatürk eksenli bir kitap yazma hazırlığı içinde bulunduğunu ifade eden Adana Vali Yardımcısı Azmi Yeşil ise yaptığı konuşmada Fikri Akdeniz’in yaptığı konuşmayı zevkle dinlediği söyledi. Yeşil, ‘’Bence Atatürk kadar yanlış anlaşılan biri yoktur. Atatürk her zaman ben insanım demiş. Atatürk ne dinsizdi nede putlaştırılmış biriydi. O bir liderdi’’ şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2016, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner578