Seyhan’da 93 çıkmaz sokak açıldı

Seyhan Belediyesi çarpık kentleşmenin en büyük sorunlarından olan çıkmaz sokak sorununu çözüyor. Bölgedeki çıkmaz sokaklar bir bir açılırken Başkan Zeydan Karalar’ın göreve gelmesinden sonra 93 adet çıkmaz sokağın açıldığı bildirildi.

Seyhan’da 93 çıkmaz sokak açıldı

banner625
Sümer Mahallesi’nin kanayan yaralarından olan çıkmaz sokak sorunu çözülürken 69050 sokak Karafatma Caddesi'ne çıkar hale geldi. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar göreve geldiği günden bu yana 93 adet çıkmaz sokağın mülkiyet sorununu çözmüş ve sokaklar vatandaşın hizmetine açılmış oldu. Vatandaşların sokağın kapalı olmasından dolayı sıkıntı yaşaması ve vatandaşların isteği üzerine sokak üzerinde bulunan ev istimlâk edilerek yıkımı gerçekleştirildi. Mahalle halkı sokağın açılmasından dolayı Başkan Zeydan Karalar’a teşekkür etti.


Sümer Mahallesi’nin Adana’nın önemli bir yerleşim yeri olduğuna vurgu yapan Sayhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ilçede kentsel dönüşüm bölgesi dışında kalan tüm mahallerdeki çıkmaz sokak sorununu sırası ile çözeceklerini söyledi. Başkan Zeydan Karalar, “Sümer Mahallemiz önemli bir mahalle. Aslında bu mahallede çıkmaz sokak olması kabullenilecek bir şey değil. İlçemizde bulunan çıkmaz sokakları azaltmaya çalışıyoruz. Kentsel dönüşüm dışında kalan bütün mahallerde çıkmaz sokakları açmaya çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz