Seyhan’da “Boya b’ADANA” projesi

Adana’nın yıllardır estetik açıdan ihmal edilmesi ve yapılacak kentsel dönüşümlerin uzun zaman alacağından bu projeye başlanırken proje Seyhan Belediyesi ile bir boya firması arasında finanse edilecek ve binaların nasıl ve hangi renge boyanacağına o mahallede yaşayan insanlar karar verecek. Proje de binaların boyanmasının yanında binaların çevresinin peyzaj çalışması da Seyhan Belediyesi’nce yapılacak.

Seyhan’da “Boya b’ADANA” projesi
banner560
Proje ile ilgi Emek Mahallesi’nde yapılan bilgilendirme toplantısında proje ile ilgili bilgi veren Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, projede Emek Mahallesi’nin Adana için önemli bir yer olduğunu ve hava yolu ile Adana’ya gelen yerli ve yabancı turistlerin ilk olarak burayı gördüğünü söyledi. Başkan Karalar” Emek Mahallesi benim çocukluğumda hayranlıkla baktığım bir mahalleydi. Bütün Adana gibi burası da çok geriledi. İstanbul’dan, İzmir’den, Anakara’dan ve yurt dışından Adana’ya gelenlerin ilk gördüğü mahalle burası... Binaları hem boyayalım hem de güzel peyzaj yapalım hem de dışarıdan gelenlere de ‘ne kadar güzelmiş bu kent’ desin. Adana’da yaşıyoruz, Adana’yı seviyoruz, sizleri de seviyoruz. İyi bir şey olsun istedik. Burada bir maliyet var ve maliyeti biz karşılayacağı. Renkleride mahalle halkına seçtireceğiz. “ifadelerine yer verdi.

VATANDAŞ HİZMETTEN MEMNUN
banner595
Bilgilendirme toplamsında görüşlerini dile getiren mahalle sakinleri ise projeye çok sıcak baktıklarını ve Başkan Zeydan Karalar’a teşekkür ederek çalışmaların biran önce başlamasını istedi.

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580