Seyhan’da Ramazan Etkinlikleri Başlıyor

Seyhan Belediyesi’nin geleneksel olarak her yıl gerçekleştirdiği iftar programları bu yılda devam edecek. Her yıl Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde kurulan iftar çadırı bu yıl sabit kalmayacak ve farklı farklı mahallede kurulacak. İftar sofralarında her gün 1.500 kişiye sıcak iftar yemeği dağıtılacak.

Seyhan’da Ramazan Etkinlikleri Başlıyor
banner560

banner595
Ramazan ayına girerken hazırlıklarda tamamlandı. Adana’nın Seyhan Belediyesi’nin her yıl kurduğu ramazan sofraları bu yılda kurulacak ve her gün 1.500 kişiye sıcak yemek dağıtımı gerçekleşecek. Her yıl Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde kurulan sofra bu yıl ilçenin farklı farklı mahallerinde kurulacak. 29 Mayıs Pazartesi günü, Bey ve Barbaros mahallerinde bulunan mahalle merkezi önünde iftar sofrası kurulacak ve Şehit Fatih Yeniay aşevinin açılışı gerçekleştirilecek. Aşevinde Ramazan boyunca ve Ramazan ayı sonunda da sıcak yemek çıkmaya devam edecek.

Ramazan ayının paylaşım ayı olduğuna vurgu yapan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, tüm Adanalıları iftar sofralarına beklediklerini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580