Sinan Tanyıldız’ın adı yaşatılacak

Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD)Başkanı Belgin Özçelik, her yıl Mayıs ayında “Sinan Tanyıldız Başarı Ödülleri” vererek  usta gazeteci merhum Sinan Tanyıldız’ın adının yaşatılacağını söyledi.

Sinan Tanyıldız’ın adı yaşatılacak

İŞKAD Başkanı Belgin Özçelik ve üyeleri, ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ve yönetim kurulu üyeleri, TSYD Başkanı Kurtul Çakın, DHA Bölge Müdürü Bekir Karakoca, Posta Gazetesi Bölge Müdürü Serkan Yükselmiş ile Sinan Tanyıldızın kızları Melek Gözüyeşil ve Dilek Tanyıldız, ÇGC ve TSYD üyesi olan merhum Sinan Tanyıldız’ın adının yaşatılması için TSYD lokalinde bir araya gelerek açıklama yaptı.

 

BELGİN ÖZÇELİK

Usta gazeteci merhum Sinan Tanyıldız’ın adının yaşatılmasına ilişkin açıklama yapan İŞKAD Başkanı Belgin Özçelik, “Öncelikle Sinan Tanyıldız gibi  bir üstadı kaybettiğimiz için üzüntümüzü ifade etmek isterim. Nur içinde yatsın. Sinan Tanyıldız  ile İŞKAD’ın yolları 1998 yılında  bir şekilde kesişti. Kurucu Üyemiz Nesrin Çıtırık İş Kadınları Derneğini kurmak istiyordu ve oluşumun içerisinde olmaları için İş Kadınları ile irtibat kurmaya ve onları ikna etmeye çalışıyordu. Ama hep olumsuz yaklaşımlarla karşılaşırken Armağan Arpaç aracılığı ile Sinan Tanyıldız ile yaptığı görüşme sonrası inanılmaz yüreklendirilmiş ve desteklenmiş olarak çıktı. Ardından Sinan Tanyıldız, Hürriyet Çukurova’da “İş Kadınları Adana’da değil, Türkiye’de devrim yaratıyor. İş Kadınları dernek kuruyor” manşeti  ile haberimizi yaptı. Ve ‘işte kadının gücü, kadınlar kuracakları dernekle daha etkin bir güç haline gelecek’ diyerek bizleri güçlendirdi. Her dönemde yanımızda oldu. Sevgisini ve desteğini hiç esirgemedi. Sinan Tanyıldız, hep kadın dostu, girişimci dostu, edebiyat dostu, sanat dostu, Adana’nın tanınması için elinden geleni yapan Adana dostu oldu. Ailesine önder oldu. Meslektaşlarına önder oldu. Kentin dinamiklerini harekete geçirdi. Adananın markalaşması için çaba sarfetti.

Şimdi sıra bizde; Sinan Tanyıldız için her sene Mayıs ayında ‘Sinan Tanyıldız Başarı Ödüllerini’ vermeyi görev saydık kendimize. İş Hayatında Kadın - Sanat Ve Edebiyatta Kadın - Girişimcilikte Kadın kategorilerinde ödüllerimizi vererek hem Sinan Tanyıldız adını yaşatmayı hem de İŞKAD olarak bu kriterlere sahip olacak kadınları ödüllendirmeyi hedefledik. Ruhun şad olsun Sinan Tanyıldız. Seni çok özleyeceğiz.” dedi.

 

CAFER ESENDEMİR

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, Sinan Tanyıldız 45 yıllık meslek hayatımda defalarca fikrini aldığım, sevdiğim, yatırımcıyı , istihdam yaratmak isteyene yol göstericiydi. Pozitif yapısı olduğundan verdiği enerji her zaman pozitifti. Yapılan iyi şeyleri önemserdi. İnsanları severdi. İşkad’ın bu çalışmasını takdire şayan buluyorum. Sinan Tanyıldız’ın adını iyi yaşatacağımıza inanıyorum. Bu konuda bizim projelerimizde kamuoyuyla paylaşacağız. Rahmet diliyorum.”

 

KURTUL ÇAKIN

TSYD Başkanı Kurtul Çakın, “Meslek büyüğümüz Sinan Tanyıldızı kaybetmek hepimizi derinden yaralamıştır. Böylesine değerler fazla yetişmemektedir. Bizlere düşen Sinan Ağabeyin değerlerini yeni nesillere aktarmaktır. Çok üzgünüm. Mekanı cennet olsun. İşkad başkan ve üyelerine bu hassasiyetleri için teşekkür ediyorum.

 

BEKİR KARAKOCA

DHA Bölge Müdürü Bekir Karakoca, “Başkan Belgin Özçelik’e teşekkür ediyorum. 30 yıl önce güleryüzüyle, tatlı diliyle tanıdığım muhteşem insan Sinan Ağabey bunu çoktan hak etmişti. Biz yaşadığımız süre bizlere aktardığı erdemliliği yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz.”

 

ERDAL FERNERGİZ

Hürriyet Çukurova Gap Yazı İşleri Müdürü Erdal Fernergiz, “Sinan Tanyıldız bizim için büyük bir değerdi. Saygın bir yapısı vardı. Pozitif düşüncesiyle, insanlara bakış açısıyla, verdiği ışıkla hepimize yol gösterici olmuştur. Bizde onun yolunda yürüyeceğiz. Sinan Tanyıldızı unutmak mümkün değildir. Yokluğunun acısı yüreğimizi kor gibi yakıyor. O nun adını yaşatacak İşkad projesini önemsiyoruz. Böyle bir düşünceyi gündeme getirdikleri için kendilerine teşekkür ediyoruz.

 

MELEK TANYILDIZ GÖZÜYEŞİL

Ailesi adına konuşan merhum Sinan Tanyıldızın kızı Melek Gözüyeşil, “Babamızın acısını yaşarken o kadar çok insanın babam için söylediği güzel sözler bir nebzede olsa acımızı hafifletiyor. Her kesimin babamızı sahipleniyor olması bizleri mutlu ediyor. Babamızın adının yaşatılması adına yapılan bu işlerden onur duyuyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2018, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz