Sinekle mücadele başladı

Büyükşehir Belediyesi, Adanalıların yaz mevsimini sineksiz geçirmesi için mücadeleye başladı.

Sinekle mücadele başladı


banner625

Şubat ayı başında larva mücadelesine başlayan 105 kişilik uzman ekip, mayıs ayı itibariyle de uçkunla mücadele edecek.

“HER ŞEY ADANALI’NIN RAHATI İÇİN”

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adanalıların rahat bir yaz mevsimi geçirmesi için tüm önlemleri aldıklarını ve ekiplerin bu doğrultuda çalışmalara başladığını bildirdi.

Geçen yıl sinekle mücadelede başarı elde edildiğini hatırlatan Zihni Aldırmaz, “Adanalılar da bu konuda bize destek olmuştu. Bu yıl daha da başarılı olacağımıza inanıyorum. Hemşerilerimiz merak etmesin sineksiz bir yaz onları bekliyor” dedi.

“İLAÇLAR İNSAN SAĞLIĞINA ZARAR VERMİYOR”

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Nermin Akray da, sinekle mücadele ekiplerini ziyaretinde, tüm merkez ilçeler ile orman köylerinde sinekle mücadele çalışmalarının başladığını belirterek, “Sinekle mücadele program dahilinde aralıksız olarak devam edecek. Amacımız halkın sağlığı ve esenliği ile sineksiz bir yaz geçirmesini sağlamak. İlaçlama ekiplerimiz uzman personellerden oluşuyor. Mücadele modern araç ve cihazlarla yapılıyor. Bu mücedele kara sinek, sivri sinek, kene ve tüm haşereleri kapsıyor. Park, bahçe ve rekreasyon alanlarında da mücadele yapıyoruz” dedi.

Nermin Akray, kullanılan ilaçların insan ve bitki sağlığına zarar vermeyecek maddeler içerdiğini açıkladı. Akray, “Kullandığımız ilaçlar Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı’nca ruhsatlandırılmış ilaçlardır” ifadesini kullandı.

“SİNEKSİZ BİR YAZ ADANA’YI BEKLİYOR”

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Cemalettin Kaya ise sinekle mücadele çalışmalarının 2 bölümden oluştuğunu belirterek, şunları söyledi:

“Şubat ayı başında larva mücadelesine başladık ve mayıs ayı itibariyle de uçkunla mücadele başlayacak. Bu kapsamda 105 personelle bu mücadeleyi yapıyoruz. Bu personelin 5’i teknik, 100’ü de sahada çalışan uzmanlardan oluşuyor. Mücadelede 42 araç kullanıyoruz. Araçlarımızda araç takip sistemi var. Bu yıl kanalizasyon sisleme araçlarını çoğaltmayı planlıyoruz. Geçen yıl başarımızdaki en önemli etken kanalizasyonda, larva üreten alanlarda yaptığımız çalışmalardı. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da Adanalıların sineksiz bir yaz geçirmesini sağlayacağız.”

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2013, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz