banner676

"Sivil Savunma günü" ziyareti

"28 Şubat Sivil Savunma Günü" etkinlikleri kapsamında İl Afet ve Acil Durum Müdür Vekili Cennet Beste Önel ve beraberindeki heyet Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

"Sivil Savunma günü" ziyareti

Ziyaret sırasında yaptığı değerlendirmede yangın, deprem, sel gibi doğal afetlerde ve savaşlarda vatandaşların can ve mal kaybını en aza indirmek amacıyla yapılan koruyucu ve kurtarıcı önlemlerin önemine değinen Vali Demirtaş; afetler konusunda risk azaltma, hazırlık, müdahale ve afet sonrası iyileştirme çalışmalarının bir bütünlük içinde yürütülebilmesini sağlayacak her türlü faaliyete desteklerinin tam olduğunu dile getirdi.

banner625
Vatandaşlara doğru davranış şekillerinin kazandırılması amacıyla gerçekleştirilecek etkinliklerin temel afet bilincinin gelişmesine vesile olması temennisinde bulunan Vali Demirtaş, tüm insanlığa sağlık ve huzur dolu bir hayat dilediğini sözlerine ekledi.

İl Afet ve Acil Durum Müdür Vekili Cennet Beste Önel ise kabulünden dolayı Vali Demirtaş’a teşekkür ederek "28 Şubat Sivil Savunma Günü"nde yapılacak etkinlikler hakkında bilgiler verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz