Sosyal Belediyeler Seyhan’da buluştu

Seyhan Belediyesi organizesinde 20 belediyen toplam 44 kişi kısa adı SOBA olan Sosyal Belediyeler Ağı projesi kapsamında Adana’da eğitim gördü. 2 gün süren eğitimlerde belediyelerde görevli sosyal medya sorumlularına, sosyal medyanın önemi ve nasıl kullanılması gerektiği anlatıldı.

banner560
İSTER OKU
Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinden gelen sosyal medya sorumluları Adana’nın Seyhan ilçesinde Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde Sosyal medya eğitimi gördü. Verilen eğimde uzamalarının yanında sosyal medya fenomenleri de hazır bulundu. Etkinliğin açılış konuşmasını Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar yaptı.  Demokrasilerde basının 4. Güç olduğuna vurgu yapan Başkan Karalar bu alanda sosyal medyanın son yıllarda fazlaca önem kazandığına vurgu yaptı. Başkan Karalar, “Adana’nın marka kent olma yolunda hızlı ilerleyen ilçesi Seyhan’da sizleri ağırlamaktan onur duyuyoruz. Yaptığınız iş çok önemli. Giderek değer kazanan, giderek etkisini arttıran, Amerika’da gerek Obama’nın gerekse Trump’ın seçiminde etkili olan bir iş. Demokrasilerde basın 4. kuvvet olarak bilinir. Yazılı görsel basın bundan çok az önce önemliydi. Sosyal medya bundan daha fazla önem kazanmaya başladı. Sosyal medyaya belediyede ağırlık verdik. Sosyal medyanın 2 önemli görevi var. Biri tanıtımları yapmak 2. si ise vatandaşla iletişim” ifadelerine yer verdi.

CHP Ankara Eski İl Başkanı ve Şehir Plancıları Odası Genel Başkanı Prof. Dr. Tarık Şengül’de yapılan etkinliği önemsediklerini belirtti. Etkinliğe CHP Adana İl Yönetimi adına il yöneticisi Yüksel Karaaslan ve CHP Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu’da katıldı. 2 gün süren eğitimlerin sonunda katılımcılara hazırlanan sertifikalar verildi..

İSTER İZLE

 

 
Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2017, 23:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER