Sözlü özel etkinlikte kadınlarla buluştu

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından belediyede çalışan kadınlara özel bir etkinlik gerçekleştirildi

Sözlü özel etkinlikte kadınlarla buluştu

Kadınlara özel düzenlenen etkinlikte konuşan Başkan Sözlü, Türk kadının ağır bedeller ödeyerek vatanını yaşattığını vurguladı

BAŞKAN PROTOKOLÜ KADINLARA BIRAKTI

Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda düzenlenen etkinlikte protokol sırasını 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak kadınlara bırakan Başkan Sözlü, koltuğunu eşi Zeynep Sözlü’ye vererek arka sıraya oturdu. Başkan Sözlü’nün protokol jesti tüm salonda ayakta alkışlandı.

banner625
“TÜRKİYE CUMHURİYET VE DEMOKRASİ MÜCADELESİNİ KADINLARLA VERECEKTİR”
Konuşmasında kadınların değerini bir güne sığdırmanın doğru olmadığını ifade eden Başkan Sözlü, kadının dezavantajlarını geride bırakan toplumların gelişmişlik düzeyinin üst noktalarda olduğunu belirtti. Kadının problemlerini aşamayan toplumların ilerleyemeyeceğini vurgulayan Başkan Sözlü, “Türkiye toplumsal manada kadının statüsünü erkekle eşit seviyeye getiremedikçe gelişmiş ülkeler seviyesine çıkamaz. Türkiye hukuku egemen kılmak noktasında bir iddiası varsa bunu yine kadınlarla başaracaktır, Cumhuriyet ve demokrasi mücadelesini de kadınlarıyla verecektir” dedi.


“ANALARIMIZIN ÖDEDİĞİ BEDELLERLE VARIZ”

Toplumda erkeklerin kadınlardan kendilerini soyutlayabileceği hiçbir alan olmadığını ifade eden Başkan Sözlü, “Her ne kadar bugün bu problemleri konuşuyor olsak da gelecek zamanlar bu dezavantajları konuşmadığımız, kadınlarımızın erkeklerle birlikte en ön safta olduğu zamanları konuşacağımızı umut ediyorum” dedi. Türk Milleti’nin topyekun bir mücadelenin içerisinde olduğunu vurgulayan Başkan Sözlü, “Terörle mücadele ederken kadınların, analarımızın yüreği yanıyor, ocaklara düşen yangının verdiği acının tarifi yok. Ancak unutulmasın ki Türk Yurdu ilelebet bu coğrafyada yaşayacaksa yine anaların yüreğindeki kor ateşlerle, onların ödediği bedellerle sonsuza kadar yaşayacak, var olacaktır”

Etkinlik sonunda Kadın ve Çocuk Hakları Derneği tarafından Başkan Sözlü’ye kadın dostu belediye başkanı plaketi verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz