Sözlü’den başkanların istifaya zorlanmasına tepki

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Muhtarlar Günü dolayısıyla yapılan toplantıda seçilmiş belediye başkanlarının istifa ettirilmesine dair değerlendirmelerde bulundu

Sözlü’den başkanların istifaya zorlanmasına tepki

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Muhtarlar Günü Etkinliği ve Paneli’ne katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, görevden istifaya zorlanan belediye başkanları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Son zamanlarda  ard arda gelen belediye başkanı istifaları ile ilgili konuşan Başkan Sözlü, “Bakın Türkiye’nin en büyük şehirlerinde belediye başkanları istifaya zorlanıyor. İstanbul gitti, Ankara, Bursa, Balıkesir konuşuluyor. Biz şuan toplantıyı yaparken Niğde Belediye Başkanı da istifa etti. İstifaya zorlanan belediye başkanlarının FETÖ terör örgütü ile ya da herhangi bir uygunsuzlukla işi var ise hukuk var, adalet var!” dedi.

banner560
“ÇOCUKLARIMIZ DEMOKRATİK HUKUK ZEMİNİNDE YETİŞMELİ”

Halkın onayına sunularak seçilen belediye başkanlarının görevden el çektirilmesi, istifaya zorlanmasının hukuka aykırı ve kabul edilemez olduğunu ifade eden Başkan Hüseyin Sözlü, “Bugün geldiğimiz noktada Türkiye’nin üçte ikisi kayyumla idare ediliyor. Bunları AKP’nin belediye başkanlarını savunmak için değil Türk Milleti’nin geleceğini inşa edecek olan çocuklarımızın demokratik hukuk zemininde yetişmesi gerektiğine olan inancım dolayısıyla söylüyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2017, 17:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gökhan İnan
Gökhan İnan - 7 ay Önce

AKPARTİ TEKMillet tekbayrak tekvatan tekdevlet

SIRADAKİ HABER

banner621