banner641

Sözlü'den tayini çıkan müftü onuruna yemek

Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yaklaşık beş yıldır Ceyhan ilçesi’nde müftülük görevini yürütürken İstanbul Esenler Müftülüğü’ne atanan Halil Şekerci onuruna yemek verdi.

Sözlü'den tayini çıkan müftü onuruna yemek


banner560

TAG Otoyol Mıstık Usta Yılankale Tesislerinde düzenlenen yemeğe MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MHP Ceyhan İlçe Başkanı Nurettin Çetiner, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Ali Arslan, meslek ve oda başkanları ile yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşları, daire amirleri ve gazeteciler katıldı.

Yenen yemeğin ardından bir konuşma yapan Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ceyhan’a Selçuklu- Osmanlı Mimari tarzında Türkiye’ye örnek bir müftülük binası kazandıran Şekerci’ye teşekkür ettiğini belirterek, “ sayın müftümüz Halil Şekerci, Ceyhan’a geldiği günden bu yüne bilinen müftü anlayışını kökünden değiştirerek gönüllerde yer tutmuştur. Sayın Şekerci, Tebliğ sanatını oturduğu yerden veya camilerden vaaz vererek değil, halkın içerisinde yaşayarak, hiç kimseyi ayırt etmeden bir din görevlisine yakışır şekilde herkesi kucaklayarak yerine getirmiştir. ” dedi.

Başkan Sözlü, müftü Şekerci’nin Ceyhan’da görev yaptığı dönemde bir mimar gibi önemli eserler bıraktığını da sözlerine ekleyerek şunları söyledi:

“sayın müftümüz, yıllardır gözümüzün önünde duran müftülük binasının yeterli olmadığını ve müftülüğe yakışmadığını belirterek yeni bir bina için kolları sıvamış bizden yardım istemişti. Bizler de şehrin Belediye Başkanı olarak üzerimize düşeni yaptık. Hem arsa tahsisi hem de yardım toplamada gücümüzün yettiğince bizzat beraber koşturduğumuz çok olmuştur. Ama yükün fazlasını yine sayın müftümüz ve onun değerli arkadaşları yüklenmiştir. Müftümüz döneminde Ceyhan’ımızın en büyük camisi olan Fahrettin Paşa Camii yapılarak hizmete girmiştir. Bunun yanında yıllardan beri büyük eksiklik olarak gördüğü Ceyhan Tarım Açık Cezaevi’ne yaptırdığı camii de faaliyete geçmiştir. İlçemizde üç inşaatı birden bitirme başarısı göstermiştir. Sayın Halil Şekerci Hocamızın tayini çıktı ancak bu eserler Ceyhan da kalacaktır. Kendisine Ceyhanlı hemşehrilerim adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Allah ondan, emeği geçenlerden ve hayırsever tüm hemşehrilerimde razı olsun. Dedi.

Başkan Sözlü, Ceyhan Belediye Meclisi olarak önümüzdeki ay yapılacak olan meclis toplantısında müftü Halil Şekerci’ye ‘Hemşehrilik Beratı’ vereceklerini de sözlerine ekledi.

MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı ise yaptığı konuşmasında müftü beyin Adana tabiriyle tam bir Allah adamı olduğunu belirterek, “ Sayın Müftümüz Ceyhan’a geldiği günden buyana kendisini tüm Ceyhan halkına kabul ettirmiş, herkesin gönlünde taht kurmuştur. Başta Müftümüz olmak üzere mesai arkadaşları ile birlikte Ceyhan’a üç büyük eser kazandırmıştır. Bu noktada özellikle arsa tahsisinde bulunan belediye başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü’ye ve hayırsever Ceyhanlı hemşerilerime teşekkür ediyorum. Allah emeği gecen herkesten razı olsun.” Dedi.

Müftü Halil Şekerci' ise bu güzel, duygu ve düşüncelerinden dolayı Milletvekili Varlı ve Başkan Sözlü’ye teşekkür ederek, “ Ceyhan’da müftülüğümüzce yaptığımız tüm hizmetlerde hayırsever Ceyhan halkının katkısı olmuştur. Biz görevimizi yerine getirdik. Bunu bizlere yardımcı olan mesai arkadaşlarımla birlikte başardık. Bu eserler Ceyhanlıların eseridir. Bizler faniyiz, lakin bu eserler kalıcıdır. Allah emeği gecen herkesten razı olsun” şeklinde konuştu.

Program sonunda İstanbul Esenlerler’e atanan Şekerci’ye Belediye Başkanı Sözlü tarafından plaket ve bir kilim hediye edildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2013, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640