banner676

Sözütek "30 Ağustos, onurlu ve eşşsiz bir destandır"

Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ve Adana Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 94’üncü yıl dönümünü yayınladığı mesajla kutladı.

Sözütek "30 Ağustos, onurlu ve eşşsiz bir destandır"

Birlik Başkanı Sözütek, düşmana karşı verdiği bağımsızlık savaşı ile tüm dünyaya örnek olmuş yüce Türk ulusunun, onurlu ve örnek mücadelesini, zaferle taçlandırışının 94'üncü yıl​ ​dönümünü, vatandaşlar gibi, tüm esnaf ve sanatkarların da heyecanla kutladıklarına işaret ederken,  tarihe altın harflerle yazılan bu onurlu savaş ve zaferin aynı zamanda mazlum ülkelere de örnek olduğunu belirtti.
Başkan Sözütek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutanlığında kazanılan, Kurtuluş Savaşımızın en önemli halkası olan 30 Ağustos Zaferinin,   Türk ulusunun, kendisini köleleştirmek isteyen emperyalist güçlere karşı, top yekun savaşarak kazandığı zafer destanı olduğunu da ifade ederek şunları söyledi:

banner625

“30 Ağustos, ulusumuzun doğulusuyla, batılısıyla, kuzeylisiyle, güneylisiyle, kadın – erkek, yaşlı – genç demeden, kan ve gözyaşlarıyla yazdığı onurlu ve eşsiz bir destandır. Aziz milletimiz ve eşsiz kahramanlarımız bu zaferle, bağımsızlığından vazgeçmeyeceğini, bayrağımızın gönderden indirilemeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir. Büyük zaferin bu mutlu yıl dönümünde,  yüce milletimizi ve onun bağrından çıkmış kahraman ordumuzu, sayıları milyonları aşan tüm esnaf ve sanatkârlarımız adına bir kez daha kutluyor; başta büyük zaferin büyük kumandanı Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi de şükran ve minnetle anıyoruz”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz