Sözütek'ten "Aidat affını kaçırmayın" uyarısı

Adana ESOB ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, kanun ile esnafların üyesi oldukları odalara olan aidat borçları ile odaların birlik ve üyesi oldukları federasyonlara, birlik ve federasyonların Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonuna (TESK) olan katılım payı borç asıllarının ödenmemiş kısmının gecikme zamlarına af getirildiğini belirterek, borçlulara "Affı kaçırmayın" uyarısı yaptı.

Sözütek'ten "Aidat affını kaçırmayın" uyarısı
banner560

Birlik Başkanı Nihat Sözütek, 30.06.2016 tarihi itibarıyla, ödenmesi gerektiği halde bu tarihe kadar ödenmemiş olan; 07/06/2005 tarihli ve 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu hükümlerine göre esnafların üyesi oldukları odalara olan aidat borçları ile odaların birlik ve üyesi oldukları federasyonlara, birlik ve federasyonların Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonuna olan katılma payı borç asıllarının ödenmemiş kısmının birinci taksitinin,  bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihi takip eden üçüncü ayın sonuna kadar, kalanının da aylık dönemler halinde ve azami toplam altı eşit taksitte ödenmesi halinde, bu alacaklara uygulanan faiz, gecikme faizi, gecikme zammı gibi fer’i alacakların tahsilinden vazgeçileceğini duyurdu.  
Bu haktan yararlanmak isteyen borçluların, Kanunun yayımlandığı tarihi izleyen ikinci ayın sonuna kadar alacaklı birime başvurmalarının şart olduğunu da belirten Başkan Sözütek, "Bu haktan yararlanmak isteyenlerin,  fıkrada belirtilen şartları yerine getirmelerinin yanı sıra dava açmamaları, açılmış davalardan vazgeçmeleri ve kanunun yollarına başvurmamaları şarttır. Bu kapsamda tamamı ödenen alacaklara ilişkin yargılama giderleri ile icra masrafları ve vekalet ücretleri karşılıklı olarak talep edilemez. Borcu olan üyelerimizin bu yapılandırma imkanını kaçırmamalarını ve yasal süre içerisinde başvurup bu fırsattan yararlanmalarını temenni ediyorum. Yürürlüğe giren düzenlemeler ile zor bir dönemden geçen esnafımızın bir miktar nefes alacağını umut ediyorum"dedi.

banner595


-- 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580