banner641

Suriyelilere Tarihi ve Turistik Yerleri Gezdirildi

Geçtiğimiz günlerde Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ve Vali Hüseyin Avni Coş’un da ziyaret ettiği Sarıçam Konaklama Merkezi’ndeki Suriyeli misafirlere yönelik olarak, Vali Yardımcısı Halis Arslan’ın koordinesinde, Adana’nın doğal, tarihi ve kültürel bölgelerini kapsayan “Kent Turu”nun yanı sıra bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

 Suriyelilere  Tarihi ve Turistik Yerleri Gezdirildi


banner560

Etkinlikler kapsamında konaklama alanında kurulan gezici sahnede semazen gösterileri düzenlendi ve ilahiler okundu. Spor etkinliği kapsamında Suriyeli çocuklar yüzme havuzu ve lunaparka götürülerek, gönüllerince eğlenmeleri sağlandı.

Çok sayıdaki Suriyeli misafirlere, Çukurova Üniversitesindeki Spor Salonu ile Kano ve Kürek Tesisleri, Tesis Dağcılık Kulübündeki Tenis Kortları, Atlı Spor Kulübü Tesisleri, Çatalan Köprüsü, Park Zirve, Çoban Dede, Atatürk Evi, Sinema Müzesi,  Merkez Parktaki Sabancı Merkez Camii,  Ulu Camii, Çifte Minare ve Taş Köprü gezdirildi.

Vali Yardımcısı Halis Arslan, Suriyeli misafirlerin Adana’nın çeşitli yerlerini gezip, görme ve eğlenme fırsatı bulduklarını, rehabilitasyon amaçlı bu tür sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerin, önümüzdeki günlerde de farklı programlarla tekrarlanacağını söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2013, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640