banner641

TEMSA’dan millilere Özel donanımlı otobüs

Tekerlekli Sandalye Basketbol Dünya Şampiyonasına katılacak milli takıma “engelliler” için özel yapılan “TEMSA MD9 LE” modeli otobüs hediye eden TEMSA tam 64 ülkeye ihracat yapıyor

TEMSA’dan millilere Özel donanımlı otobüs


banner560


5-15 Eylül tarihlerinde 5 kıtadan 12 ülkenin mücadele edeceği Tekerlekli Sandalye Basketbol Dünya Şampiyonasında milli takıma sponsorluk yapan TEMSA Milli takıma “engelliler” için özel dizayn edilen  “TEMSA MD9 LE” modeli otobüsü de hediye etti.

TEMSA Global Genel Müdürü Dinçer Çelik, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile imzalanan sponsorluk sözleşmesinin imza töreninde, her zaman engellilerin yanında olduklarını, desteklerini sürdürmeyi sürdüreceklerini söyledi. Çelik, 1968 yılında kurulan Türkiye’nin önde gelen otomotiv şirketleri arasında yer alan Temsa’nın kendi markası ile otobüs ve midibüs segmentinde üretim ve ihracat gerçekleştirdiğini söyledi. Temsa’nın 555.000 metrekarelik alana kurulu Adana Üretim Tesisi’nde, yıllık 3.750 adet otobüs ve midibüs, 7.500 adet hafif kamyon olmak üzere yılda tek vardiyada, toplam 11bin 250 adet araç üretim kapasitesine sahip olduğunu kaydeden Genel Müdür Dinçer Çelik, şöyle konuştu:

64 ÜLKEYE İHRACAT

“Temsa ürünlerini 64 farklı ülkeye ihraç ediyor. 2012 yılında elde edilen konsolido ciro 604 milyon dolar olurken, bunun 164 milyon dolarını ihracat geliri oluşturdu. 2012 yılında toplam midibüs ve otobüs üretiminin yüzde 60’ı ihraç edildi.  Toplam ihracatın yüzde 90’ı Batı Avrupa ve Amerika’ya, geri kalanını ise Doğu Avrupa ve Türki Cumhuriyetler’e gerçekleştirildi. Bugün sadece Fransa’da 3.000 adedin üzerinde Temsa markalı otobüs trafikte seyrediyor. Bunun yanı sıra; Almanya, İtalya, Avusturya, İsveç, Litvanya ve Benelüks ülkeleri de Temsa’nın Avrupa’daki önemli pazarları arasında yer alıyor. Uluslararası araştırma şirketi GfK’nın yaptığı araştırma, Temsa’nın marka bilinirliğinin Fransa ve Belçika’da yüzde 100, Almanya’da ise yüzde 95 oranında olduğunu gösterdi.

Şehirlerarası ve turizm taşımacılığı pazarına yönelik üretimini gerçekleştirdiğimiz 12 ve 13 metrelik “Safir” ürünümüz düşük işletme maliyeti ve konfor düzeyi ile büyük bir beğeni kazanmış durumda. Şehirlerarasının öncü şirketleri arasında yer alan Kamil Koç’un filosundaki Safir sayısı 90’ı aşarken ve Metro Turizm’in filosundaki Safir sayısı ise 188’e ulaştı. Küçük otobüs pazarına yönelik ürünümüz “Prestij” aracımız servis ve personel taşımacılarının filolarında yer almaya devam ediyor. Kent içi ulaşıma yönelik ürünümüz “Avenue” ise Malatya, Adana, İstanbul ve İzmir ulaşımında konfor düzeyi ve işletme avantajları ile fark yaratıyor. İstanbul Otobüs A.Ş’nin filosundaki en büyük pay Avenue ürünümüze ait.

İstanbul’da 164 Avenue kullanılıyor. Özel halk otobüsçülerinin de filolarındaki 34 Avenue ile toplam sayı 198 Avenue’nun kentiçi ulaşımına konfor kattığı illerden biri de İzmir. İzmir’e 300 adet Avenue’nun teslimatını tamamlamış durumdayız.”

 

“TEMSA ENGELLİLERİMİZİN DOSTU”

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, TEMSA’nın engellilerin dostu olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Adana engellilerin kenti.  Üretimini Adana’da yapan TEMSA da engellilerimizin gerçek dostu. 2008 ve 2009 yıllarında Adana’da yapılan Avrupa Gençler ve Büyükler Tekerlekli Sandalye şampiyonalarında Milli takımlarımıza sponsorluk yaparak büyük destek verdi. Milli takımlarımız desteklerle büyük başarılar elde etti. TEMSA’nın Milli takımlarımıza hediye ettiği ve engellilerimize yönelik özel tasarladığı otobüs de büyük katkı sağlayacaktır.

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı Ali Duran Karakaya, şampiyonanın dünya’da Adana’nın tanıtımında büyük katkısının olacağını belirterek, “TEMSA’nın ‘O bir Adanalı’ sloganı her şeyi anlatıyor. TEMSA engellilere destek olmakla kalmıyor, dünyada Adana’nın ve ülkemizin tanıtımında da büyük katkısı oluyor” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2013, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640