Tüfekçi’nin adı hastanesinde yaşatılacak

AKP Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, yaklaşık 1 yıl önce yakalandığı pankreas kanserine yenik düşerek önceki gün yaşamını yitiren Çukurova Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Aşkım Tüfekçi'nin adının hastaneye verildiğini bildirdi.

Tüfekçi’nin adı hastanesinde yaşatılacak


Adana Sağlık Turizm Derneği ve TÜYAP işbirliğinde düzenlenen "Ortadoğu Ülkelerinin Sağlık Turizmi Potansiyeli" konulu sempozyumda konuşan Ünüvar, Tüfekçi’nin Adanalı olmadığını ama Adana’ya defnedildiğini anımsatarak, Tüfekçi’nin Adana’yı yurt olarak benimsediğini kaydetti. Çukurova Devlet Hastanesi’ni modern, teknolojiyle donatılmiş bir kimliğe kavuşturduğunu anlatan Ünüvar, hastalarını huzurlu ve konforlu hizmet alabilmeleri için çok çaba harcadığını söyledi. Tüfekçi’nin sadece gönüllerde değil, adının da yaşatılması gerektiğini dile getiren Ünüvar, sempozyum öncesinde Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ı aradığını ve Tüfekçi’nin adının Çukurova Devlet Hastanesi’ne verilmesi konusunu görüştüğünü ifade etti.
Ünüvar,  “Arkadaşımızın ismini bu hastanemize vermek uygun olur mu diye sordum.  Bakan Bey de çok büyük bir memnuniyetle, hemen talimat vereceğini ve mümkünse hemen tabelanın asılmasını istediğini söyledi. Sayın Bakan ‘Aşkım Tüfekçi ismini yaşatalım’ dedi. Sayın Bakanımızın da onayını aldık. Sağlık Müdürümüze gereken talimatlar geliyor.  İnşallah isim verme işi bugün (dün) hallolmuş olacak. Çukurova Devlet Hastanesi bundan sonra ‘Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi’ olarak anılacak” dedi.
 

banner625

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz