banner654

Türk İmar-Sen Kreş açılması için İmza kampanyası başlattı

Türk İmar Sen Adana Şube Başkanı Zakir Akbilmez, Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bünyesinde KREŞ bulunmaması ve mağdur durumdaki kamu çalışanları ile ilgili açıklama yaptı.

 Türk İmar-Sen Kreş açılması için İmza kampanyası başlattı

Türk İmar Sen Adana Şube Başkanı Zakir Akbilmez,yaptığı açıklamada Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bünyesinde KREŞ bulunmaması Kamu çalışanlarını mağdur bıraktığını belirterek, İş kolumuza bağlı bulunan Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde 261 kamu çalışanının görev yaptığı ve kurum bünyesinde kreş olmamasından dolayı başta anne olan memurların çok büyük sıkıntı çektiklerini ifade etti.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda yapılan değişikliklerle anne olan kamu çalışanlarına ilk altı ay için 3(Üç) saat ikinci altı ay için ise 1,5(Birbuçuk) saat süt izni hakkı verildiğini hatırlatan Başkan Akbilmez,.Ancak Büyükşehirlerde görev yapan anne memurların bu izinlerini kullanmalarında çok büyük sorunlar yaşanmakta, hem kamu çalışanı anne memurlarımız hem de geleceğimizin teminatı çocuklarımız mağdur olmaktadır dedi.

Akbilmez açıklamasını şöyle sürdürdü; örneğin Adana çevre ve Şehircilik Müdürlüğünde Mimar,Mühendis,Şehir Plancısı ve Teknik personel Statüsünde çalışan kamu görevlisi arkadaşlarım arazide , şantiyede görev yapmaktalar ve Adananın Merkez İlçelerinin yanında uzak ilçeleri olan Aladağ,Saimbeyli,Tufanbeyli ,Feke gibi ilçelerde mesleklerini icra etmektedirler. Bu görevlere gittiklerinde değil süt izinlerini kullanmak çocukları hasta olduğunda bile yanında bulunamamaktadırlar. Ayrıca Memur Statüsündeki kamu çalışanı arkadaşlarım ise büroda yoğun olarak görev yapmaktadırlar ve Büyükşehir den dolayı yasal izinlerini sağlıklı olarak kullanamamaktadırlar. Bu durum geleceğimiz çocuklarımıza yapılan en büyük haksızlıklardan birisidir. Çocuklarımızın geleceğini karartmaya kimsenin hakkı yoktur. Güçlü toplumlar sağlıklı nesillerin yetiştirilmesine bağlıdır’’şeklinde konuştu..

Bu sorunu birçok defa dile getirdiklerini kaydeden Akbilmez, , Kamu Personeli Danışma Kurul Toplantılarında Karara varılmasına rağmen ülkemizi idare edenler kamu çalışanlarının taleplerine kulaklarını tıkamışlardır dedi.

Türk İmar Sen Adana Şubesi olarak Adana Çevre ve şehircilik İl Müdürlüğü Bünyesinde 0-6 yaş çocuklarımıza kreş açılması için dilekçe kampanyası düzenlediklerini belirten Akbilmez, Yetkili Sendika olarak Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne yazı yazılarak kreş açılmasını talep ettiklerini söyleyerek, çalışanların kreş sorununun çözülmesi için Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdürü S Ahmet Kırılmaz’ı göreve davet etti.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2015, 09:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz