Üniversiteli öğrenciler Feke’yi gezdi

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle ÇÜ Öğrenci Konseyi üyeleri Toroslarda oksijen depoladı.

Üniversiteli öğrenciler Feke’yi gezdi

Adana Büyükşehir Belediyesi, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) öğrencilerine Feke gezisi yaptırdı. ÇÜ Öğrenci Konseyi üyeleri, Gönül Köprüsü Projesi kapsamında yapılan etkinlikte tarihi Feke Kalesi ile ilçenin doğal güzelliklerini keşfedip, oksijen depoladı. 
Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı’nın organize ettiği gezide, ÇÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Remzi Karlı ve arkadaşları Adana’nın şirin ilçesi Feke’yi çıplak gözle tanıdı. Üniversiteli öğrenciler, ilçe merkezine yaklaşık 7 kilometre uzaklıktaki Feke Kalesi’ne yürüyüş yaptı. Çam ormanlarıyla bezeli dağları izleyerek Feke Kalesi’ne ulaşan üniversiteli gençler, tarihi yapının dört bir yanını gezdi. Feke Kalesi’yle ilgili bilgiler alan ÇÜ’lü öğrenciler, daha sonra Maran bölgesi yakınındaki Çataloluk’a geçti. Burada karla kaplı ormanlık alanda bol bol fotoğraf çekilen gençler, daha sonra Çiğili Pınar Tesisleri’ndeki yemek molasında Feke’nin lezzetlerini tattı. 

banner625

ÇÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Başkanı Remzi Karlı, üniversite eğitimi için Türkiye’nin dört bir yanından Adana’ya gelen gençlere kentin ilçelerini tanıtmak amacıyla yürüttükleri Gönül Köprüsü Projesi’ne desteklerinden dolayı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz