banner641

Vali Coş'tan Zafer Bayramı mesajı

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

Vali Coş'tan Zafer Bayramı mesajıVali Hüseyin Avni Coş'un 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı şöyle;

Mazisi sayısız zaferlerle dolu olan Türk Milleti olarak; Tarihe altın harflerle kazınan, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yakıldığı bir zafer olan 30 Ağustos 1922 Başkumandanlık Meydan Muharebesi’nin 91. Yıldönümünü, büyük bir gurur ve coşku ile kutlamanın haklı sevincini yaşıyoruz.

banner560
Aziz Milletimizin, Başkomutan Atatürk önderliğinde kazandığı 30 Ağustos Zaferi, Dünya tarihinin sayfalarına altın harflerle yazılan bir destandır. Bu öyle büyük bir zaferdir ki: asırlardır hür yaşayan bir millete zincir vurulamayacağının göstergesidir... Birlik ve beraberliğimizin önünde hiçbir gücün duramayacağının ispatıdır... Aziz Milletimizin hür ve bağımsız olarak sonsuza kadar bir arada yaşama iradesinin ortaya çıkardığı sonuç olan, Atatürk’ün komutanlık ve liderlik dehasını ortaya koyan, Mehmetçiğin cesaret ve kahramanlık destanı olan bu Zafer ile büyük fedakârlıklarla yürütülen Kurtuluş Savaşı’nın kazanılması, Anadolu’nun ebediyen Türk yurdu olduğunun tescilini sağlanmıştır.

Milletimizin, Kurtuluş Savaşı’nda daha da belirginleşen yüce ruh hali ve milli şuuru, inanıyorum ki her zaman canlı kalacak, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.

Bu büyük Zaferi kazanan şanlı ecdadın mirasçısı olarak bizler de bugün; demokrasimizi daha da geliştirmek, insan hak ve özgürlüklerini korumak, ekonomimizi güçlendirmek, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak, bilim, kültür ve sanatta Dünya'ya örnek bir ülke olabilmek için var gücümüzle çalışmalıyız. Farklılıklarımız birliğimizi tamamlayan zenginliklerimizdir. En büyük gücümüz olan milli ve manevi değerlerimize, çalışkanlığımıza, birlik ve beraberliğimize daima ihtiyacımız olduğu gerçeğini hiç bir zaman unutmamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyor; değerli Adanalı Hemşehrilerimin, tüm vatandaşlarımızın Zafer Bayramını içtenlikle kutluyorum.
Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2013, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640