Vali Demirtaş, “Muhtarlarımız, Çok Önemli Bir Köprüdür”

Vali Mahmut Demirtaş, Resmi Gazete’de yayımlanan 19 Ekim 2015 tarih ve 29507 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile resmi kutlama kapsamına alınan “19 Ekim Muhtarlar Günü” dolayısıyla yayınladığı mesajda, tüm muhtarların günlerini kutladı.

Vali Demirtaş, “Muhtarlarımız, Çok Önemli Bir Köprüdür”
banner560

“Muhtarlarımız, Vatandaş ile Devlet Kurumları Arasında Önemli Bir Köprüdür“ vurgusu yapan Vali Demirtaş, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi;
 “Demokrasinin bir gereği olarak bizzat vatandaşlar tarafından seçilen ve her biri milletin birer ferdi olan muhtarlarımız, görev yaptıkları mahallelerdeki sorunların çözümü, vatandaşların talep ve beklentilerin yerine getirilmesi yolunda, kamu idareleri ve yerel yönetimlerle işbirliği içinde hareket eden önemli birer hizmet odaklarıdır. 
 Bizzat yaşadıkları ve görev yaptıkları mahallelerin hür türlü sorununu ilgili yerlere aktarma ve takip etme görevini gerçekleştiren muhtarlarımız, vatandaşlarımızın Hizmetle buluşturulması noktasında bizlerin de birer çalışma arkadaşıdır. Son yıllarda yaşanan teknolojik gelişmeler ve devlet hizmetlerinde bürokrasinin en aza indirgenmesi çalışmaları kapsamında muhtarların yüklerinin önemli ölçüde azalmasına rağmen, muhtarlarımızın vatandaşa hizmet yolunda üstlendikleri misyon, önemini muhafaza etmektedir.
 19 Ekim 2015 tarih ve 29507 sayılı Başbakanlık Genelgesiyle ile 19 Ekim’in ‘Muhtarlar Günü’ olarak kutlanmasının kabul ve ilan edilmesi, devletimiz ve hükümetimizce, en küçük yerel hizmet birimi olarak muhtarlarımıza verilen önem ve değerin göstergesidir.
 Vatandaşlarımızın kamu ve yerel yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşması, insanımızın mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için kamu ve yerel yönetimler arasında önemli bir köprü vazifesi gören tüm muhtarlarımızın “19 Ekim muhtarlar Günü”nü kutluyorum.
 İlimiz genelindeki tüm mahallelerde yaşanan sorunların çözümü için değerli muhtarlarımızla daima diyalog içinde olacağımız vurguluyor, tüm muhtar camiamıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner572